Sihirbaz futbolu bırakıyor!

Fenerbahçe’nin efsane kaptanı Alex de Souza sezon sonunda futbolu bırakacağını açıkladı.

8 Aralık tarihinde Coritiba ile son maçına çıkacak olan Alex, Fenerbahçe’de 8 sezon futbol oynamış ve üç şampiyonluk yaşamıştı.

2004-2005 sezonu başında Christoph Daum’un yoğun ısrarları sonrası sarı lacivertli takımın kadrosuna katılan Brezilyalı yıldız, geldiği günden gittiği güne kadar attığı goller, yaptığı asistler ve rakiplerine gösterdiği saygıyla Türk futboluna damgasını vurmuştu.

Aykut Kocaman ile yaşadığı sorunlar nedeniyle 2012-2013 sezonunun başında önce kadro dışı bırakılan ardından da sözleşmesi feshedilen Alex, Fenerbahçe’den ayrılmasının ardından futbola başladığı takım olan Coritiba’ya dönmüştü.

Fenerbahçeli taraftarların heykelini dikecek kadar sevdiği kadar Alex, sarı lacivertli takımdan ayrıldığı gün yaptığı açıklamada futbola dair son arzusunun jübilesini Kadıköy’de yapmak belirtmişti.

Alex’in futbola veda edeceğini açıklamasının ardından Fenerbahçe yönetiminin nasıl bir tavır takınacağı ve efsane futbolcuya Saracoğlu’nda bir jübile düzenlenip düzenlenmeyeceği merak konusu.