Altın Kalpli Adam: Nihat Özbağı

 

Fenerbahçe yönetim kurulunda öyle bir isim var ki herkes tarafından takdir edilen ayakta alkışlanan ve de alçak gönüllü tavrı ile spor kamuoyunda gönüllerde taht kurmuş bir isim. Evet Fenerbahçe’mizin asbaşkanı sevgili ağabeyim Nihat Özbağı’ndan bahsediyorum. Sayın Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe başkanlığına adım attığı ilk yıllardan itibaren sürekli olarak yönetim kadrosunda var olan değerli bir isim. Fenerbahçe Spor kulübüne katkılarını saymakla bitiremem. Bunlardan en önemlisi Fenerbahçe’mizin muhteşem stadyumunu Sayın Özbağı kendi gayretleri ve büyük maddi katkıları ile yapmıştır. Bu stadyum devletimizden tek kuruş para alınmadan diğer yöneticilerimiz tarafından da desteklenerek hem Fenerbahçe’mize hem de Türk futboluna kazandırılmıştır.

O’nu kelimeler ile anlatmak çok zor

Nihat Özbağı’nı anlatmak için onu çok iyi tanımak, anlamak ve de iyi analiz etmek gerekir. Ben Nihat Özbağı başkanı uzun yıllardan beri tanıyan bir kişiyim. Tanıdığım yıllar içerisinde hiçbir zaman ne şahsıma ne de çevresindeki diğer insanlara asla bir nezaketsizlik ve kaba davranışta bulunmamıştır. Bizler futbolun içindeki insanlar olarak birçok kulüp yöneticisi ile iş adamıyla çoğu zaman bir araya geliyor kısa da olsa sohbetlerde bulunuyoruz. Ancak birçoğunun en önemli hatalarından bir tanesi kuşkusuz ki kendilerini zenginliklerinden dolayı çok fazlaca bir şey sanıp karşısındaki insanları küçük görmeleridir. Böyle davranışlar içinde bulunan yüzlerce kulüp yöneticisi ve iş adamı olduğunu sizler de takdir edersiniz. Bizim bu tavırlar içinde olan bu zavallı insanlarla asla bir dostluk ve birlikteliğimiz olmamıştır, olmayacaktır. Ancak Sayın Özbağı hem karakter olarak hem de kişilik olarak kesinlikle tam bir beyefendidir. Aziz başkanın Nihat Özbağı ‘ndan neden vazgeçemediği sanırım bu büyük insani özelliklerindendir.

Her şey para değil

Bir insanın çok büyük parası olabilir, çok büyük serveti olabilir ancak onun o büyük serveti, parası ve kariyeri hiçbir zaman karşısındakine havadan ve kibir içinde bakma hakkı vermez. Elbette Nihat Özbağı gibi kendisini her konuda aşan bir iş adamı bir spor yönetici bulmak çokta kolay değildir. Yani bir anlamda Nihat Özbağı diğer yöneticilere ve iş adamlarına aslında insanlık mesajları vermekte fakat birçoğu bunu anlamamazlıktan gelmektedir. Sevgili ağabeyim Nihat Özbağı bu fani dünyadaki tüm makamların tüm maddi güçlerin aslında bir imtihan olduğunu bilecek kadar da muazzam bir insandır.

Özbağı büyük bir isimdir

Bildiğiniz gibi Fenerbahçemizin Mayıs ayında çok önemli bir başkanlık seçimi yapılacak. Sayın Aziz Yıldırım ve Sayın Ali Koç arasında kıyasıya bir başkanlık yarışı olacak. Öncelikle Fenerbahçe’miz için hayırlı olanın başkan seçilmesi bizim tek dileğimizdir. Ancak ben şunu yazmaktan da geçemeyeceğim. Aziz Yıldırım’ın yönetime alacağı yeni isimlerin yanı sıra şu anki mevcut yönetiminden en az dört yöneticiyi tekrar yeni yönetim listesine alacağını tahmin ediyorum. Bu isimler arasında Yıldırım’ın en önemli kozlarından bir tanesi hiç kuşkusuz ki Nihat Özbağı olacaktır. Yani Nihat Özbağı gibi çok değerli bir isimi yönetiminde tekrar görevlendirmek Aziz Yıldırım adına çok olumlu sonuçlar getirir.

Bizim böyle isimlere ihtiyacımız var

Bizim her daim tek istediğimiz Nihat Özbağı gibi çok değerli spor yöneticilerinin kulüpler içinde görev almasıdır. Böyle isimlerin çoğalması hem insani anlamda hem de Türk futbolunun kalkınması anlamında bizlere büyük katkılar sağlayacaktır. Nihat Özbağı gerçekten örnek alınması gereken çok büyük bir değerdir. İyi ki varsın Nihat ağabey Allah sana ve sevdiklerine hayırlı ve uzun ömürler versin.

Nurdoğdu Bayraktaroğlu

Genel Yayın Yönetmeni