Anasayfa > Futbol > A Milli Takım’da tartışılacak prim kararı!27 Ocak 2017 Cuma, 18:08

A Milli Takım’da tartışılacak prim kararı!

Untitled-1

TFF’nin yeni sistemine göre, Dünya Kupası biletinin alınması durumunda oyunculara yine prim dağıtılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım’da sık sık tartışmalara ve krizlere yol açan prim konusunda yeni bir karar almaya hazırlanıyor.

GALİBİYETTE PARA ALMAYACAKLAR

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, 2017 yılının bütçesini bağlayan TFF Yönetim Kurulu, A Milli Takım oyuncularına maç başı prim verilmesi uygulamasını kaldırıp ve yeni bir sisteme geçme kararına vardı.
Üzerinde mutabık kalınan bu sisteme göre, futbolculara ‘kazanılan puan ya da maçlara göre prim’ uygulaması tamamen kaldırılıyor.

TURNUVAYA KATILIRLARSA PRİM ALACAKLAR

Sürekli sorun yaratan mevcut uygulama yerine, futbolculara, hedefe ulaşmaları halinde FIFA ya da UEFA’dan TFF’ye gelecek primden yüzde verilecek. Bu oranın yüzde 30-50 arasında olması düşünülüyor.
Yani, milliler Dünya Kupası ya da Avrupa Şampiyonası finallerine gitme hakkı elde ederse, bu oranlar üzerinden prime hak kazanabilecek.

TERİM İLE ARDA’NIN ARASI AÇILMIŞTI

Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan olaylarından biri A Milli Futbol Takım’da yaşanan prim krizi olmuştu. 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde forma giyen bazı oyunculara prim verilmediği iddiasının ardından Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile A Milli Takım Kaptanı Arda Turan’ın arası açılmıştı.

 12numara

 Benzer Haberler

Kadıköy’de kazanan olmadı: 0-0  

Kadıköy’de kazanan olmadı: 0-0

Yine aynı akibet olacak…  

Yine aynı akibet olacak…

A Milli Takım aday kadrosu belli oldu  

A Milli Takım aday kadrosu belli oldu