Anasayfa > Yazarlar > Açan da kapatan da Fener28 Aralık 2016 Çarşamba, 16:33

Engin Verel Hakkında


Açan da kapatan da Fener

enginverelld6-1

Yıllar önce bir Fenerbahçe maçıyla açılan Avni Aker Stadı, dün akşam yine Fenerbahçe maçıyla kapandı.

Hakem Ali Palabıyık adına zor geçeceğini düşündüğümüz maç, 28. dakika hem Palabıyık hem de Fenerbahçe için zoru kolaylaştıran zaman birimiydi. Yusuf Erdoğan’ın kale çizgisinde koluna çarpıp golü önlemesi kırmızı karttı. Ancak bu futbolcunun daha sonra çektiği kolunu keşke, daha önce çekip kırmızı kart görmesiydi. İşte burada futbolcularımızın düşüncesiz hareketleri eyleme geçtiğinde hem kendilerini hem de takımlarını ne kadar zarar verdiğini dün akşam bir kez daha gördük. Gol olmasına rağmen penaltı veren ve bu penaltıyı Fernandao’nun gole çevirmesiyle rahatlayan Fenerbahçe, ilk yarının sonlarında gecenin adamı Lens’in Sow’a “Al da at” dercesine yaptığı asistle soyunma odasına mutlu gidiyordu.

İkinci yarı Trabzonspor için onur mücadelesi, Fenerbahçe için ilk yarının ve yılın son lig maçında futbolcuların yaptığı işten zevk alması açısından keyif verici dakikalardı. Bu dakikalarda hem sağ hem sol kanat adamı Lens, Fernandao ve Sow’a yapmış olduğu yüzde 100 gol pozisyonu olan asistleri, sonuçsuz kalınca, “Arkadaşlar siz atamıyorsanız. Bakın gol nasıl atılır” dercesine akıl dolu ve sert vuruşuyla üçüncü golü atarak, bir kez daha takımın lideri oluyordu.

Enteresan bu skorla daha rahat oynayıp, farka gidecek olan Sarı-Lacivertliler, Ozan ve Aatif’ın oyuna girdikten sonra 10 kişi Trabzonspor karşısında pozisyon veren ve baskıyı üzerinde hisseden taraf oluyordu. Açıkça söyleyeyim; Trabzonspor’da Mehmet Ekici’nin yanı sıra Onazi’nin yerine giren genç Yusuf’u çok beğendim.

Fenerbahçe’de bazı futbolcuların lüzumsuz sarı kart görmelerini anlamak mümkün değil. Tıpkı Fernandao’nun gördüğü gibi… Alper ise 31. dakikada rakibine dirsek atması, belki hakemin gözünden kaçmış olabilir ama böyle kaliteli futbolcunun Fenerbahçe forması altında bu hareketini açıkça kendisine yakıştıramadım.

Lig başından dün akşama kadar sahasında sadece üç galibiyeti olan Trabzonspor’a yeni yıl ve yeni stadında başarılar dilerken, Fenerbahçe’ye de bu galibiyetten sonra 2017’de şampiyon olmasını dilerim.

 Benzer Haberler

Kocaman taraftara ihanet ediyor!  

Kocaman taraftara ihanet ediyor!

Doğruyu yapan kazandı  

Doğruyu yapan kazandı

Güneş skora göre oynadı  

Güneş skora göre oynadı