Anasayfa > Haberler > Af kararının arkasındaki gerçek!03 Şubat 2017 Cuma, 15:39

Af kararının arkasındaki gerçek!

Untitled-1
Fenerbahçe’mizde sorumsuzca hareketleri, takım disiplinini bozan davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılan Emenike’nin affedilmesi farklı iddiaları gündeme getirdi.

Af kararının perde arkasında bambaşka bir gerçek yatıyor. Emenike için gelen teklifler oldu. Yönetim futbolcuyu satmak istese de rakamlar çok düşük kaldı. Nijeryalı’nın yeniden kiralanmasına ise sıcak bakılmadı.

Transfer döneminin kapanmasının ardından da Fenerbahçe’nin önünde çok da fazla seçenek kalmadı.

Emenike ya affedilecek ya da sezon sonuna kadar PAF takımıyla idmanlara çıkıp parasını almaya devam edecekti.

Yıllık 2.5 milyon Euro kazanan Emenike’nin parasını her şartta ödemek zorunda olan yönetim, geçmiş örneklerini de düşünerek deneyimli oyuncuyu affetti.

‘FENERBAHÇE’DEN DAHA BÜYÜK OLMALI’

Af kararında, Advocaat’ın sarf ettiği sözler en önemli etken oldu.

Hollandalı hoca şu ifadeleri kullandı:

“Sizin ceza kültürünüzle dünyanın ceza kültürü çok farklı. Bu futbolcuya bir ceza verildi ve cezasını çekti. Ömür boyu ceza olmaz. Fenerbahçe Kulübü’nün futbolcusu olduğu müddetçe cezalı kalması söz konusu olamaz, olmamalı. Zaten gidecek olsaydı, gitseydi o takımın Fenerbahçe’den daha büyük bir takım olması gerekirdi. Bu gerçekleşmediğine göre kadroya geri dönmesi en mantıklı karar olacaktır.”

Bu toplantının ardından da yönetim Advocaat’ın raporu doğrultusunda kadro dışı bıraktığı Emenike’yi, yine deneyimli çalıştırıcının fikrini alarak affetti.

MİNİ YORUM : Emenike kalitesi ile kendisini ispatlamış bir futbolcumuzdur. O’nun en büyük hatalarından birisi çabuk küsmesi ve hırslı olmamasıdır. Af kararı kesinlikle doğru bir karardır. Böyle bir futbolcuyu almaya kalkarsanız 3 milyon Erou’dan aşağı alınmaz. İyi bir Emenike takıma faydalı olur. Yönetimi bu kararından dolayı tebrik ediyoruz.

 12numara

 Benzer Haberler

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı  

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı

Maçın hakemi Bülent Yıldırım oldu..  

Maçın hakemi Bülent Yıldırım oldu..

Alex de Souza İstanbul’a geldi  

Alex de Souza İstanbul’a geldi