Anasayfa > Haberler > Af yolu tıkalı!11 Eylül 2013 Çarşamba, 14:25

Af yolu tıkalı!

gfrt5
Başkanlığa aday olmayı düşündüğünü açıklayan Sadettin Saran’ın bunun için öncelikle affedilmesi gerekiyor. Ancak kulüp tüzüğündeki “Kesin ihraç edilen kişiler bir daha kulübe üye olamaz” maddesi yüzünden bunun imkansız olduğu iddia edildi.
Fenerbahçe’de 2 Kasım’da yapılacak olağanüstü kongre öncesinde ihraç edilen üyelerinin affı imkansız gibi gözüküyor. Başkan Aziz Yıldırım, CAS süreci öncesinde yaptığı basın toplantısında kulüpten ihraç edilen ve geçici ceza alan adayların affı için genel kurula öneri götüreceğini söylemişti. Ancak Fenerbahçe Kulübü Tüzüğü’ndeki, “Kesin ihraç edilen kişiler bir daha kulübe üye olamaz” maddesi tüm yolları tıkıyor. Seçimli genel kurulda af maddesi gündeme konulsa bile, salonda bulunan üyelerin 3’te 2’sinin ‘evet’ oyu gerekiyor.
Sıkıntı yaratır endişesi
Fenerbahçe kulislerinde bunun çok zor olduğu konuşuluyor. Kesin ihraç edilenler arasında başkanlığa aday olduğunu açıklayan Sadettin Saran ile Tahir Kıran bulunuyor. Eski yöneticilerden Hulusi Belgü ve Birleşik Vakıf Derneği Başkanı Aziz Yılmaz’ın ise geçici ihraç cezaları var. Bu arada ceza alan üyelerin genel kurulda affedilmesi durumunda Disiplin Kurulu’nun varlığının tartışmaya açılacağını savunanlar da çoğunlukta. Bu fikri savunanlar, af çıkması halinde Haysiyet Divanı’nın işlevinin biteceğini iddia ediyorlar. Af meselesinin kongrede gündeme gelmesi kesinleştiğinde, birçok sıkıntıyı da beraberinde getireceğine kesin gözüyle bakılıyor

 12numara

 Benzer Haberler

Öğretmenler Günü kutlu olsun!  

Öğretmenler Günü kutlu olsun!

Yeni bir yıldız doğuyor!  

Yeni bir yıldız doğuyor!

Ceren Palacı’yı Misafir Etti  

Ceren Palacı’yı Misafir Etti