Anasayfa > Yazarlar > Ali Koç artık aday olmaz!06 Mart 2017 Pazartesi, 00:18

Ali Koç artık aday olmaz!

NBBHT

Fenerbahçe camiasında son aylarda yükselen “AZİZ YILDIRIM İSTİFA” sesleri artık takımın kazandığı maçlardan sonra da devam ediyor. Son 4 lig maçında kazanamayan bir Fenerbahçe takımı vardı. Bu seriyi Osmanlıspor maçında bitirdi. Ben golde el var veya yok olayına girmeyeceğim. Mesele kazanmasıydı. Fenerbahçe bu sezon en az 10 puanı hakem hatalarından kazanamadı. Bu manada bu galibiyete bence gölge düşüremez.

TFF BU KAOSA İZİN VERMEMELİ..
Asıl mesele şimdi Fenerbahçe stadına gelen taraftarlarımızın söz düellosundan ziyade kapa güce dönüşmesi. Bir tarafta Aziz Yıldırım tarafında duran GFB ANADOLU grubu, diğer yanda diğer taraftar gurupları. Aziz beyi destekleyen grup istifa diyen taraftarlarımıza kaba güç kullanmaya başladı. Bu çok tehlikeli ve üzücü bir durumdur. Bunu yapmaya hiçbir taraftar gurubumuzun hakkı yoktur. Her insan özgür iradesi ile istediğini medeni ölçülerde söyleyebilir ve haykırabilir. Eğer ki bu tehlikeli gidişata Spor Bakanlığı ve TFF önlem almaz ise sonuçlar çok daha vahim olacaktır.

AZİZ YILDIRIM 1 DÖNEM DAHA KALACAK..
Aziz Yıldırım başkanlıktan çekilmeyeceğini ve 2018 yılına kadar her hangi bir kongre kararı olmayacağını açıkladı. Artık çok fazla İstifa diyerek taraftarlarımız kendisini üzmemeli kanaatindeyim. 2018 yılı neler getirir, neler götürür bunu kestirmek çok güç. Benim şahsi görüşüm Aziz Yıldırım 2018 yılında da başkan adayı olacak ve kesinlikle kazanacaktır. 19 yıllık bir başkanın yıkılması çok kolay olmaz. Kongre üyelerimiz ile sıcak bağları ve samimiyetleri oluşmuştur. Bu bakımdan 1 dönem daha başkanlık yapıp bırakma olasılığı bir hayli fazladır.

ALİ KOÇ ARTIK ADAY OLMAZ..
Başkan adayı olarak sadece Ali Koç’un bir kaç ay evvel aday olurum cılız konuşmasından başka sessizliğini koruması ise Fenerbahçe menfaatleri içindir. Ancak ben aldığım bir bilgiye göre “Ali Koç son yaşanan bu futbol kaosu ortamında başkanlık sevdasından vazgeçmeye çok yakındır. Özellikle ailesi son yaşanan futbolda ki gergin ortam neticesinde kendisinin başkanlık için aday olamaması için baskı yapmaktadırlar

BORÇ ÇOK BÜYÜK

Bunun yanı sıra Fenerbahçe SK’nün 700 milyon $ borca yaklaşan ağır faturası ise işin ekonomik bir boyutudur. Bu yükün altına hangi iş adamı girer doğrusu ben çok merak ediyorum. Yani kısaca Ali Koç başkan adaylığından şu an itibariyle vazgeçmiş durumdadır. İlerleyen aylar neleri getirir onu birlikte bekleyip göreceğiz.

12NUMARAORG ASLA TARAFSIZ OLAMAZ
Son olarak tescilsiz hesap 12numaraorg çok kısa zaman önce “Artık biz farklı olacağız, bağımsız olacağız” diyerek temiz ve saf bazı isimleri sözde yönetimine almıştı. Yönetimininde ne olduğunu ve ne gibi işler yapacağını çok kestirememiştim. Sonuçta bu illegal yapılanma iki hafta sürmeden sözde bu hesabın yönetimine giren 9 kişilik gurup istifa etmiştir. Açık konuşmak gerekirse Aziz Yıldırım talimatı ile 12numaraorg illegal ve tescilsiz hesabın yönetiminden uzaklaştırılmışlardır. Sebebi ise bu arkadaşların “istifa” çağrılarına kulak vermesini istediği bu hesabın bunu yapabilecek irade ve bağımsızlığının olmadığıdır. Ayrıca bu kişiler Ali Koç tarafını tuttukları için tamamı Aziz Yıldırım talimatı ile gönderilmişlerdir. 12numaraorg da görev alanlar FBSK’den maaş almaktadırlar!

 Benzer Haberler

Altın kalpli adam: Nihat Özbağı  

Altın kalpli adam: Nihat Özbağı

Fener’e en az 2 takviye lazım!  

Fener’e en az 2 takviye lazım!

Uzun vade için Kocaman  

Uzun vade için Kocaman