Anasayfa > Yazarlar > Artık Robin van Persie durdurulamaz..21 Kasım 2016 Pazartesi, 19:19

Artık Robin van Persie durdurulamaz..

nbbd-1

Fenerbahçe’miz ezeli ve ebedi rakibi G.Saray ile Kadıköy’de yenilmezlik serisini 18 yıla taşıdı. Çok büyük çekişmeye sahne olması beklenen maç beklentilerden çok uzakta bir karşılaşma oldu.

Özellikle ilk devre de iki takımdan da futbol ve mücadele adına hiçbir şey göremedik. Boşa geçen bir 45 dakika çoğumuzun uykusunu bile getirdi.

İkinci devre ile beraber ilk yarıya oranla özellikle Fenerbahçe biraz daha arzulu, kazanmayı isteyen bir görüntü sergiledi. Bunun neticesinde de Robin van Persie ile golü buldu. Robin gerçekten başka bir futbolcunun çok zor atabileceği muhteşem tek vuruş ile Fenerbahçelileri adeta sevince boğdu. Bu gol ile beraber zaten sahada hiç olmayan Galatasaray takımı teslim bayrağını zaten çekti. Fenerbahçe golü bulma morali ile rakibine iyi baskı kurdu ve bu baskı neticesinde de Josef  de Souza ile penaltıyı resmen aldı. Sahneye yine Hollandalı yıldız geçerek güzel bir vuruş ile G.Saray takımının fişini çekti.

Fenerbahçe açısından çok daha önemli olan bir derbi daha geride kaldı. Fenerbahçe bu galibiyetle hem yarışın için de varım dedi, hem de G.Saray takımına Kadıköy’de sen kazanamazsın mesajını tekrar vermiş oldu.

fb49066281

Fenerbahçe’ye geldiği günden çok eleştirilen, benim de çok eleştirdiğim Robin van Persie artık eski Robin’den örnekler vermeye başladı. Son 3-4 haftadan beri sürekli aşama kaydeden dünya yıldızımız beklenen patlamayı nihayet yaptı. Normalde böyle golleri çok rahatlıkla atabilen bir yetenek olan Persie bazı nedenlerden dolayı kendisi başarılı olmak istemedi. Bu sezon hoca değişikliği onu eski Robin olma yolunda motive etti. Ve gelinen son noktada Robin artık Fenerbahçe takımını, arkadaşlarını ve camiamızı çok benimsedi. Zaten saha içinde ki mücadelesi, arkadaşları ile çok güzel diyaloğu bunun açıkça kanıtı olarak dikkatlerden kaçmadı. Kısaca Fenerbahçe takımının en önemli transferi Robin van Persie diyebilirim. Eski hocası Arsène Wenger bakın onun hakkında neler demişti “Robin’e ceza sahası içinde pas vereceksin, Robin’de bol bol gol atar. O gol atarsa da takım şampiyon olur”. Evet bu sözler Arsenal’in kurt hocası Wenger’e ait.

Fenerbahçe G.Saray maçının verdiği moral ve takıma iyice yerleşen öz güven ile lige her geçen hafta ağırlığını koyacaktır.

Bu arada Fenerbahçe Taraftarlarının tek bağımsız sesi olan tescilli markamız 12Numara Spor Dergimizin yeni sayısı piyasaya çıktı. Her zaman yaptığımız gibi kimseye biat etmeden bağımsız sesiniz olmaya devam edeceğiz. Fenerbahçe’nin gerçek sahibi sadece BÜYÜK FENERBAHÇE TARAFTARLARIDIR..

 

 

 Benzer Haberler

Altın kalpli adam: Nihat Özbağı  

Altın kalpli adam: Nihat Özbağı

Fener’e en az 2 takviye lazım!  

Fener’e en az 2 takviye lazım!

Uzun vade için Kocaman  

Uzun vade için Kocaman