Anasayfa > Röportajlar > Aykut Kocaman’dan Rıdvan Dilmen’e ‘evet’ eleştirisi26 Ocak 2017 Perşembe, 17:19

Aykut Kocaman’dan Rıdvan Dilmen’e ‘evet’ eleştirisi

35ledTT-1

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ‘Evet’ kampanyası başlatan Fenerbahçe’den eski takım arkadaşı Rıdvan Dilmen’i isim vermeden eleştirdi.

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ‘partili cumhurbaşkanlığı’nı merkezine alan anayasa değişikliği referandumu için ‘Evet’ kampanyası başlatan Fenerbahçe’den eski takım arkadaşı Rıdvan Dilmen’i isim vermeden eleştirdi.
Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, KON TV’de katıldığı programda, “Oyuncular, ben de dahil olmak üzere siyasetin içinde olmamalıyız” diyerek Fenerbahçe’den eski takım arkadaşı Rıdvan Dilmen’in başlattığı kampanyayı eleştirdi.
Kocaman, şöyle konuştu: “Oyuncular, ben de dahil olmak üzere siyasetin içinde olmamalıyız. Çünkü bizi destekleyen kitlenin içinde herkes var. Hiç kimsenin adamı değiliz. Biz sadece mesleğimizin ve bugün Konyaspor’un adamıyız. Oyuncular da öyle olmalı. Ama bununla beraber sosyal sorumluluk projelerinde yer almalılar. Çünkü toplumda özellikle bugünlerde daha da artan hassasiyetler var. Bir zümrenin, bir grubun, bir siyasi partinin, herhangi bir şeyin değil, toplumun hissiyatına ortak olmak zorundalar.”

Futbolcuların sırça köşklerde değil toplumun içinde yaşayan insanlar olduğunu dile getiren Kocaman şöyle devam etti: “Oyuncuların da bu anlamda katkıları gayetleri çok iyi. Ama benim onlara önerim, bunu belli bir zümreye değil… Bizi destekleyenler, izleyenler arasında Konyaspor dediğiniz andan itibaren bunun için etnik, siyasi, kültürel herkes giriyor. Hiç kimsenin adamı değiliz. Biz sadece Konyaspor’a hizmet eden, aynı zamanda toplumsal görevleri olan insanlar olmalıyız.”
RIDVAN DİLMEN KAMPANYA BAŞLATMIŞTI

Rıdvan Dilmen referandum için sosyal medyadan bir video yayınlayarak ‘evet’ kampanyası başlatmıştı. Bir video paylaşan Rıdvan “Vatanımız, ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor, adeta bir İstiklal Savaşı. Güçlü bir Türkiye istiyoruz. Güçlü bir Türkiye için evet ben de varım” demişti. Kampanyaya Milli Takım oyuncuları Arda Turan ve Burak Yılmaz da destek vermişti.

MİNİ YORUM : Bu çok tehlikeli dönemde millete mal olmuş siyaset dışı kişilerin böyle açıklamalar yapması son derece yanlış ve tehlikelidir. Bu açıklamayı yapanlar ancak siyasetçiler olmalıdırlar, zaten bu onların işi. Siyaset dışında böyle toplumu ayrıştırıcı açıklamalar yapan ünlü isimler bilmeden kendilerini ve Recep Tayyip Erdoğan’ı zor duruma düşürmektedirler. Sizlerin milyonlarca seveniniz var. Bu sevenlerinizin içinde HAYIR diyecek olan bir çok kişi var, siyasi fanatikler var. Yarın size bu insanlar kin besleyip bir yerlerde hayatınızı tehlikeye atacak bir eylem yapabilirler. O zaman sorumlu kim olacak! Elbette kendiniz olacaksınız! Siz istemeden de olsa bir anlamda R.Tayyip Erdoğan’da sorumlu olacak. 

Bu tür açıklamaları yaparken sonuçlarının nasıl olacağını bilmek gerekir. Bizce de ünlü isimlerin böyle ayrımcı açıklamalar yapılması son derece yanlış ve tehlikelidir. Bizden söylemesi!!!

 

 12numara

 Benzer Haberler

Kocaman: Düzen takımı olmalıyız…  

Kocaman: Düzen takımı olmalıyız…

Sezonun en güzel maçı olacak  

Sezonun en güzel maçı olacak

Eljif Elmas: İnşallah Fenerbahçe’ye de çok katkım olur  

Eljif Elmas: İnşallah Fenerbahçe’ye de çok katkım olur