Anasayfa > Yazarlar > Aziz Yıldırım artık kongrenin başkanı03 Şubat 2017 Cuma, 15:52

Aziz Yıldırım artık kongrenin başkanı

SERDARrd-1

Son 5 yıldır söylediklerimi tekrarlayayım: Aziz Yıldırım’ın vizyonu ve misyonu bitmiştir. F.Bahçe için verebileceği bir şey kalmamıştır. Araya 3 Temmuz operasyonu girmese belki de bugün başkan değildi.

Neyse derdim tekrar tekrar eski defterleri açmak değil. Görüşüm buydu ve bu görüşümü dile getirdiğim olağan dönemlerde taraftarın büyük çoğunluğu benim gibi düşünmüyordu. Ama 3 Temmuz operasyonu sonrası güç taraftara geçti. Bu yeni durumu analiz edemeyen, hala eski tip yöntemlerle kulüp yönetebileceğini sanan Aziz Bey, taraftarı tarafından da terk edildi. Bu tezlerimi de daha önce yazmış ve taraftarın stada gitmeyeceğini öne sürmüştüm. İddia ediyorum seneye de gitmeyecekler. Çünkü Azizbahçe haline gelen F.Bahçe futbol takımı yönetimine inanmıyorlar. Derdim bu tezlerimin de doğrulanmış olması değil. Aziz Yıldırım’ın artık gücünün olmadığı ortaya çıktı. Eskiden Yıldırım, “Federasyon ve seçim” kelimelerini aynı cümlede kullansa yer yerinden oynardı. TFF koridorları sallanır, en az 4 kulüp açıklama yapıp Fenerbahçe’nin yanında saf tutardı. Eskiden Yıldırım, “Bu ihale iptal edilmeli. Paralarımız artmalı” dese en az 5 kulüp “F.Bahçe ile birlikteyiz” derdi. Tıpkı 5 yıl önce Kulüpler Birliği Başkanı sıfatıyla ihaleyi 400 milyon dolara çıkardığı günler gibi. Bugün bu kadar önemli 2 çıkışın da bir karşılığı yok. Karşımızda Yusuf Namoğlu’nu bile yiyememiş bir F.Bahçe duruyor. F.Bahçe, her şeye tahammül eder ama ‘güç’süzlüğe asla..

Çünkü Yıldırım’ın arkasında artık o muazzam taraftar gücü yok. Çünkü taraftarı artık kendisine inanmıyor, bu büyük potansiyelin önünde bir engel olduğunu düşünüyor. Bunun da en çok kendisi farkında. O yüzden de kendisine seçim kazandıracak 4.500 ‘kongrebaz’a oynuyor. Bu taraftar başkanını çoktan seçti. Herkes yeni başkanını bekliyor. Aziz Bey artık kongresinin başkanıdır. Evet, başkanı onlar seçiyor elbet. Ama sadece 4.500 kongrebaz ile koca bir camianın yönetilemeyeceğini de en iyi Yıldırım’ın kendisi bilir.

 

158248
KOCAMAN’I GETİRME OPERASYONU BAŞLADI

Futbolun Obra’sından tu kaka Advoo’ya!

Belli oldu. Advocaat’ı da yeme hamlesi başladı. Rıdvan Dilmen, daha önceki tüm yabancı hocalara yaptığı; ama arkadaşları Kocaman ve Kartal dönemlerinde imtina ettiği “Ben olsam yollarım” yazılarına start verdi. Aziz Yıldırım ve Ali Yıldırım’ın gazete muhabirleri, Aykut Kocaman güzellemelerine başladı. Başkan son 2 hitabında hakem hataları şikayetinden bahsederken “Aykut Hoca” deyiverdi. Advocaat da yönetiminden memnun değil, gün gibi ortada.. Belli oldu, yakında Ali Yıldırım-Aykut Kocaman’lı yeni futbol yönetimi göreve geliyor demektir. Sadece şunu merak ediyorum. “Futbol’un da Obra’sını bulduk. Adam gibi adam” dedikleri Advocaat’ın arkasından nasıl “Aslında yaramaz adamdı” haberi yaptıracaklar?
103 MİLYONLUK AVUKAT FİKRET ORMAN

Fikret Orman ciddi formsuz günler geçiriyor. Son basın toplantısı tam anlamıyla fiyaskoydu. Q7 ile ilgili Aziz Yıldırım’a mektup gönderen avukat bayanı yetkisiz menajer olmakla suçluyor ki, haklı.. Ama kendisi de Mehmet Ekici’nin ablaları ile görüştüğünü söylüyor. Adama sormazlar mı: “Başkan, Ekici’nin ablaları yetkili menajer mi?” Ayrıca “Eto’o ile ilgili Antalya’nın sizi şikayet etmişliği yok mu?” diye.. Q7’ye sahip çıkmak, durumu anlatmak başkadır kendi yaptıklarını unutmak başka. Orman aynı toplantıda maşallah hakemlerin ve TFF’nin avukatlığına soyundu. Neymiş efendim, hakemlere sahip çıkmalıymışız. Oysa Bülent Yıldırım ve Fırat Aydınus konusunda daha maç oynanmadan açıklamaları orada duruyor. “Adama sormazlar mı” demiyor bizzat kendim soruyorum: Sen TFF Başkanı’na borçlu iken bu açıklamaları yaparsan sana 103 milyonluk avukat diyebilir miyiz sayın başkan?

 Benzer Haberler

Kocaman taraftara ihanet ediyor!  

Kocaman taraftara ihanet ediyor!

Doğruyu yapan kazandı  

Doğruyu yapan kazandı

Güneş skora göre oynadı  

Güneş skora göre oynadı