Anasayfa > Röportajlar > Aziz Yıldırım: Biraz Sabır İstiyorum…08 Ağustos 2017 Salı, 21:37

Aziz Yıldırım: Biraz Sabır İstiyorum…

44444

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe taraftarına transfer konusunda müjdeyi verdi.

İlk olarak söz alan Şekip Mosturoğlu, “UEFA ile yaptığımız anlaşma 4 yıllık. İlk yıl 30 milyon, 2. yıl 30 milyon zarar etme hakkımız vardı. Bunu yerine getirdik. Bu sezon maksimum 10 milyon zarar etmeliyiz, bir sonraki sezonda ise bu sıfırlanmalı.” dedi.

UEFA ile yapılan anlaşma

UEFA anlaşmasıyla sözlerine başlayan Aziz Yıldırım, “Beklenmeyen bir kur zararı olmazsa, bu sezon 10 milyon euroyu aşmayacak zararımız, seneye de sıfır olacak. UEFA kriterlerinde sıkıntı var. Fransa’da 222 milyon euro bir oyuncu için bonservis ödendi. Bunun FFP ile ne alakası var? FFP’yi zaten biz kendimiz istedik. Çünkü kulübü borç batağına sürüklemek istemedik.” ifadelerini kullandı.

Aykut Kocaman’ın dönüşü

Kocaman’ın dönüşüyle ilgili konuşan Yıldırım, “Aykut Kocaman Fenerbahçe’nin çocuğudur. 2011’deki haliyle arasında fark var. Kendisini çok geliştirmiş. Daha düz bakıyordu. Aykut Kocaman bu sezon en büyük transferimizdir. Kendisiyle Fenerbahçe yeni bir yapılanmaya başladı.” dedi.

Ben Arfa ve Lucas Lima konusu

Transfer süreci hakkında bilgi veren Aziz Yıldırım, “4 transfer için çalışmalar yapıyoruz. Daha fazla ama 4 tanesi alınacak şekilde çalışılıyor. Bunların ikisi gelecek hafta içerisinde gelir. Diğer ikisi de daha sonra gelecektir. Hücuma dönük bir orta saha bakılıyor. Bir iki gün daha sabredelim hepsini anlatmayayım. Lucas Lima’yı Santos kulübü satmıyor. Önümüzdeki günlerde ne gelişir bilemem. Ben Arfa’nın PSG ile 1 yıl daha sözleşmesi var. Toplam 13 milyon alacağı olduğunu söylüyor. Ondan sonra konuşurum diyor. Bu iki oyuncu için şartlar uygun olursa transfer edebiliriz.” şeklinde konuştu.

jkl

Lens Konusu

Aykut Hoca, şartlar oluyorsa Lens’in alınmasını istedi. Biz de o dönem bonservisiyle alamayacağımızı söyledik. Lens 2,3 milyon euro alıyordu, 2,7 milyon euro önerdik. Bizden 4 milyon euro istedi başta, 3 milyon euro’ya indi. Kulübü çözsek, alabilirdik. Çok isteseydik alırdık. Advocaat, ‘Kiralık alacaksanız uygun, bonservisiyle alırsanız sıkıntı olabilir’ şeklinde bir rapor verdi.

Robin van Persie

Van Persie ile ilgili hayal kırıklığımız yok. Kalitesi tartışılmaz ama sakatlığından dolayı oynayamadı. Bu sakatlığını, Terraneo bizden sakladı. İmza attıktan sonra sakatlığı ortaya çıktı. Aykut hoca bu sezon ondan çok şey bekliyor.

Forvet Transferi

Herkesin kafası rahat olsun. Kısıtlamamız yok. Forvet kesin alacağız, gerekirse 1 forvet daha alacağız. Kjaer’in satışıyla rahatladık.

Ozan Tufan Konusu

Ozan Tufan için hiçbir teklif gelmedi. Menajerler 10 milyon, 12 milyon getireceğiz dediler ama olmadı.

Kombine satışı

Kombine satışlarının 25 bini bulmasını bekliyoruz. Ortalama 30 bin taraftarı bulmayı hedefliyoruz. Bizde spor kültürü yok. Maça niye geldiğimizi bilmiyoruz. Maça gelen, deşarj olmak için geliyor.

Emre Mor Konusu

“Dün Emre Mor için 2 milyonu kiralık, 8 milyonu bonservis olmak üzere 10 milyon euroluk teklif yaptık. Beklemedeyiz.”

Eljif Elmas

Eljif Elmas’ın çok önemli bir oyuncu olacağını söylüyorlar. Önümüzdeki 2 yıldan sonra çok büyük bedellerle transfer olabilir. Oğuz Kağan Güçtekin için Manchester City 5 milyon euro teklif etti, vermedik.”

 12numara

 Benzer Haberler

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”  

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..  

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..  

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..