Anasayfa > Editör Seçimi/Manşet/Röportajlar > Aziz Yıldırım: En büyük zaafımız futbolcular18 Eylül 2015 Cuma, 16:48

Aziz Yıldırım: En büyük zaafımız futbolcular

nmm

Fenerbahçe başkanı, Türk futbolcuları profesyonellik anlayışları olmaması nedeniyle eleştirdi.

Fenerbahçemizin Başkanı Aziz Yıldırım, sarı lacivertli takım ve Türk futbolu hakkında Hürriyet gazetesine önemli açıklamalarda bulundu.

Türk futbolcuların profesyonellik anlayışından yakınan Yıldırım, “Bizimkiler profesyoenlliği lüks arabalara ve evlere sahip olmak sanıyor. Buraya gelen yabancı oyuncuları da bir yıl sonra kendilerine benzetiyorlar. Gerçek futbol akademileri kurulup altyapıda devrim yapılmalı. 18, 17, 16, 15… bir sürü alt yaş grubu takım var gibi gözüküyor. Ama hepsi palavra. Çünkü Türkiye’de eğitmen yok. Eğitmen olmadan o çocuklar nasıl yetişecek?” dedi.

Fenerbahçe’nin yatırımlarına devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan, “Bu şartlarda Türkiye’nin altyapısından oyuncu çıkmaz. Çıkarsa da 100 yılda bir tane çıkar. O da çıktı işte Arda Turan. Bu durumu değiştirmek için 200 dönümlük bir arazi aldık. Oraya 15 saha yapacağız. Belçika, Fransa ve Portekiz’e yeni arkadaşlarımızı gönderip incelemelerde bulunduracağız. Oradaki akademi yapısını buraya taşımayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“YILDIZLAR REKLAMLARDA OYNUYOR AMA…”

Aziz Yıldırım, yayın ihalesi ile ilgili olarak da “Yayıncı kuruluş Van Persie, Nani, Mario Gomez ve Sneijder gibi yıldızları reklamlarında kullanıyor ama bunun için kulüplere ekstra bir ödeme yapmıyor. Maç sonrası röportajlar konusu ilk anlaşmada yoktu bu gibi maddeler sürekli olarak sonradan ekleniyor. Havuzun bu şekilde devam etmesi imkansız. Spor Toto da iddadan 3 milyar dolar kazanıyor. Ama kulüplere 300 bin lira dağıtıyor. Buradan da daha çok pay almamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

İLGİNÇ ÖNERİ

Fenerbahçe Başkanı, ilginç bir öneri de bulunarak “Süper Lig’e Doğu illerinden iki takım kontenjanla alınmalı. Doğu’daki takım küme düşerse yine kontenjanla o bölgeden takım lige alınmalı.” dedi.

 12numara

 Benzer Haberler

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”  

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..  

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..  

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..