Anasayfa > Haberler > Aziz Yıldırım para arıyor05 Mart 2017 Pazar, 18:30

Aziz Yıldırım para arıyor

800

Fenerbahçe yönetimi gelecek sezonun takımını kurmak için kaynak arayışında. Sponsor bularak nakit girdisini arttırmak isteyen Aziz Yıldırım ise çalışmalara başladı.

Aziz Yıldırım’ın Beşiktaşlılığı ile tanınan Azeri işadamı Mübariz Mansimov ile bir süredir ”sponsorluk” için görüştüğü iddia edildi. Aziz Yıldırım, geçen sezon şirketi Palmali’nin hisselerinin bir kısmını Azerbaycan Devlet Şirketi Socar’a satan Mansimov ile iyi dostluklar kurmuştu. 2013 yılında beri Mansimov’la içli dışlı olan Aziz Yıldırım, Azeri işadamının da desteğiyle Socar’ı kulübe sponsor yapmaya çalışıyor.

UEFA’dan olumsuz cevap

Borç alacak dengesi bakımından Avrupa Kulüp Futbolu Raporu’na göre en riskli takım olan Fenerbahçe’ye UEFA’dan kötü haber geldi. Sarı-lacivertli yönetim 15 Temmuz’dan başlayan süreçte, Türkiye’deki kur farkı yüzünden sıkıntı yaşadıklarını ve denk-bütçe konusunda esneme talebinde bulunmuştu.

İlk etapta TFF Başkanı Yıldırım Demirören bile UEFA’nın esneme talebine olumlu yaklaştığını açıklarken, Fenerbahçe camiasında bir umut doğmuştu. Fakat son günlerde gelen haberler tam tam tersi yönedi. Yaklaşık bir aydır TFF ile koordineli olarak Türk futbolu ile ilgili rapor hazırlayan UEFA’nın çok acı bir reçete çıkarmaya hazırlandığı bilgisi geldi.

Galatasaray’ın da ceza aldığı dönemde, “kur farkı bizi çok etkiledi” savunmasını dikkate almayan UEFA’nun Fenerbahçe’ye de aynı şekilde duyarsız kalacağı bildirildi. UEFA’nın Fenerbahçe’ye de aynen Galatasaray’a olduğu gibi, “İsveç, Norveç, Ukrayna ve daha birçok ülke euro bölgesinin dışında. Onlar da kurdan olumsuz etkilendiler. Ama bütçeleri denk” cevabı verileceği bildirildi.

 12numara

 Benzer Haberler

Dev araziyi satın alıyor!  

Dev araziyi satın alıyor!

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi  

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun  

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun