Anasayfa > Haberler > Aziz Yıldırım, PFDK’ya Sevk Edilebilir11 Şubat 2014 Salı, 13:02

Aziz Yıldırım, PFDK’ya Sevk Edilebilir

MÖÖ
 Aziz Yıldırım’ın, Sivas maçının devre arasında hakem Yunus Yıldırım’a sarf ettiği sözlerden dolayı PFDK’ya sevk edilmesi gündemde.
Sivasspor’un Fenerbahçe’yi 2-0 mağlup ettiği maçın devre arasında hakem soyunma odası koridoruna inerek Yunus Yıldırım’a yönelik sözler sarf eden Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım ve yönetici Mahmut Uslu’nun PFDK’ya sevk edileceği öğrenildi.
SÖZLER RAPOR EDİLDİ
İlk yarı bitiminde soyunma odası koridoruna gelen ve ikinci yarı öncesi maçın hakemlerini bekleyen Yıldırım ve Uslu’nun, Yunus Yıldırım’a aften söyledikleri sözler, karşılaşmanın temsilcileri Yıldıray Aslan ve Ercan Okur tarafından rapor edildi.
45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ KAPIDA
Futbol Disiplin Talimatı’nın “Hakem soyunma odasının ve koridorlarının güvenliği” başlıklı 38. maddesine göre işlem göreceği bildirilen Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu’nun söz konusu eylemleri “sportmenliğe aykırı hareket” olarak değerlendirilirse, 45 gün hak mahrumiyeti cezası verilebilecek.
CEZA DAHA DA AĞIR OLABİLİR
Söz konusu eylem hakeme karşı “hakaret ve tehdit” şeklinde kabul görürse verilecek cezanın alt sınırı 90 gün olacak. Edinilen bilgiye göre Yıldırım ile Uslu’nun hakeme yönelik küfür ve tehdit içeren ifadeler kullanmadığı, ancak sarf ettikleri sözlerin sportmenliğe aykırı hareket kapsamında işlem göreceği vurgulandı.

 12numara

 Benzer Haberler

Fenerbahçemiz derbide farkı azaltmak istiyor  

Fenerbahçemiz derbide farkı azaltmak istiyor

Hakemden uzak duracağız..  

Hakemden uzak duracağız..

Mahmut Uslu’dan Ali Koç Açıklaması  

Mahmut Uslu’dan Ali Koç Açıklaması