Anasayfa > Haberler > Aziz Yıldırım’a şok! Sivas maçını izlemeyebilir04 Şubat 2014 Salı, 20:56

Aziz Yıldırım’a şok! Sivas maçını izlemeyebilir

FFF
Fenerbahçe Genel Kurul Üyeleri Recep Özcan ile Timur Özcanoğlu, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ın Sivasspor maçına alınmaması için avukatları aracılığıyla Sivas Valiliğine başvuruda bulundu.
Aziz Yıldırım, Sivasspor maçına gitmeye karar vermişti…
Fenerbahçe Genel Kurul Üyeleri Recep Özcan ile Timur  Özcanoğlu, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ın Sivasspor maçına  alınmaması için avukatları aracılığıyla Sivas Valiliğine başvuruda bulundu.
Özcan ve Özcanoğlu’nun avukatları tarafından Sivas Valiliğine sunulan  dilekçede, Aziz Yıldırım’ın 16. Ağır Ceza Mahkemesinden “şike ve örgüt suçu”  nedeniyle aldığı cezanın Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından onandığı  belirtilerek, dernek tüzel kişiliğinin yöneticisi olmaktan ömür boyu men edildiği  anlatıldı.
Dilekçede, Aziz Yıldırım’ın “İstanbul Valiliği kararıyla Spor Toto  Süper Lig’de oynanan Fenerbahçe-Torku Konyaspor maçını statta seyredemediği”  savunularak, şunlar kaydedildi: “Fenerbahçe Spor Kulübü Derneğine ait futbol takımının 9 Şubat Pazar  günü saat 16.00’da Sivasspor ile Spor Toto Süper Ligi kapsamında müsabakası  vardır. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 138. maddesi, ‘Yasama ve yürütme  organları ile idare, mahkeme kararlarına uymak zorundadır’ hükmünü emreder.  Kesinleşmiş mahkeme kararı ve anayasanın 138. maddesi kapsamlarında Fenerbahçe  Spor Kulübü Derneği eski başkanı Aziz Yıldırım’ın seyirden yasaklanma kararının infazı için gereğini arz ederim.”
Aziz Yıldırım 3 yıl sonra Sivas’a gidiyor
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şike davasına konu olan Sivasspor-Fenerbahçe karşılaşmasının ardından 3 yıl sonra ilk kez Sivas’a gidiyor. Futbolcularla bir araya gelen Yıldırım, “Sivas’a ben de geleceğim. Bu maçı mutlaka kazanmalısınız” diyerek uyarılarda bulundu.

 12numara

 Benzer Haberler

Van Persie’nin sözleşmesini feshettik!  

Van Persie’nin sözleşmesini feshettik!

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmeleri belli oldu  

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmeleri belli oldu

Futbolun sponsoru ACIBADEM ..  

Futbolun sponsoru ACIBADEM ..