Anasayfa > Futbol > Aziz Yıldırım’dan çarpıcı açıklamalar12 Şubat 2014 Çarşamba, 23:58

Aziz Yıldırım’dan çarpıcı açıklamalar

azizizlasxb
Fenerbahçemizin  Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk’teki Tarafsız Bölge programında soruları yanıtladı.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Basın Sözcüsü Mahmut Uslu ve kulübün avukatı Deniz Tolga Aytöre, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına konuk oldu. Şike davası ve Yargıtay’ın kararı ile ilgili açıklamalar yapan Aziz Yıldırım, Ahmet Hakan’ın sorularına da cevap verdi.
İşte Aziz Yıldırım’ın açıklamaları:
– Şu anda kamuoyu gibi biz de bekliyoruz. Gerekli itirazımızı yaptık. Şu anda ben de bekliyorum. Benim hapis yatmam ya da yatmamam çok da önemli değil. Biz hapisten korkmuyoruz. Biz dava adamıyız. Eğer inanıyorsanız, eğer suçsuz olduğunuzu biliyorsanız, hapis yatmanın bir önemi yok. İnsanların vicdanında aklanmak önemli.
– Fenerbahçe ve başkanını birbirinden ayıramayız. Beni Ergenekon davasına bağlamaya çalıştılar. Paşalarla yakınlığımdan dolayı. Ama baktılar, bir şey bulamadılar. Diyorlar ki Aziz Yıldırım ihaleler aldı, silah satıyor. Nerede 15 senedir? Neden ortaya çıkmıyor? Bir Cumhuriyet’te bunların olmaması lazım. Ses kayıtları, tapeler böyle olmaz. Fethullah Gülen’in ses kayıtlarının yayınlanması da bana göre operasyondur. İktidar yanlış yaptı o zaman. Generallerin içeride yatması yanlış.
– Benim resimlerimi çektiler. Bir algı yarattılar. Vatan’da kanunsuz resimlerim çekildi. Gizlilik kalktıktan sonra mecburen herkes öğrenecek. Ama gizlilik kalkmadan herkes her şeyi öğrendi, bir ben öğrenemedim. Suç var, yok, o ayrı bir konu. Bu ülkenin rejiminde sıkıntı var. Rejimi sıkıntıya soktuk. Bütün partiler şikayetçi. Bunu çözmek hükümetin görevi. Zaten gerekli açıklamayı yaptılar. Ben bunları kendim için söylemiyorum. Ben yatmaya hazırım, yatmak için geldim zaten. Yoksa ülkeye gelmezdim. İçeride insanlar kanserli yaşıyor. Ne olacağı belli değil. Ergenekon’un kasası diyorlar, cenazeyi belediye kaldırıyor.
– Bize 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçeliler haricinde kimse destek olmadı. Başbakan da destek olmadı. Emenike’nin para sayma görüntüleri var dediler, yok. Çantalarda para var dediler, yok. Buca maçı vs. dediler. Bütün davalarda aynı şeyi yaptılar. Balyoz, Cübbeli Ahmet, Ergenekon vs. İtibarsızlaştırarak algı yarattılar.
– Ya hepimiz kurtulacağız. Yeniden adil bir şekilde yargılanacağız, ya da hepimiz suçlu bulunacağız. Herkes için geçerli. Mehmet Berk’ten açıklama var, o zaman Ertuğrul Özkök bunu yazdı. Mehmet Berk’in açıklamalarından olayın vahametini anlıyoruz.
– Dinlenen telefonlar benim üstüme değil. Şirketteki muhasebecinin üstüne vs. Hiç bakmadan kullanıyorum. Söylenen o 30 telefon kulübün santrali. O telefonlar kulübün. Benim sadece 2 tane telefonum var. Beni dinlemek için bütün Fenerbahçe santralini dinlediler. Benim sadece 2 tane telefonum var.
– İddia şu, Mahmut Özgener’le hakem ayarlamak için konuşuyormuşum. Bu konuşmaların ardından dinlemeye alıyorlar. Mahmut Özgener’le konuşmalarımda hiçbir suç yok. Hakem ayarlaması iddiasıyla mahkeme dinliyor. Benim kardeşimin 24’ünde yaptığı konuşmayı, 21’inde konuşmuş gibi gösteriyorlar. Biz tapeleri zaten kabul etmiyoruz. Hukuksuz diyoruz.
– İbrahim Akın menajeri ya da arkadaşı Yusuf Turanlı ile konuşuyor. 100 bin Dolar muhabbeti var. Bu konuşmaya göre diyorlar ki, bu parayı Aziz Yıldırım verdi. İbrahim Akın’a soruyorlar, bunu kabul etmiyor. Sonra Mehmet Berk soruyor. Mehmet Berk, benim dediklerimi kabul edersen, seni evine göndereceğim diyor İbrahim Akın’a. İbrahim Akın da baskı altında yanıt veriyor. Ama tutuklamayı görünce, aşağıda biz bunları kabul etmiyoruz diyor. Ona bakarsak Mehmet Yıldız, müslüman, dürüst adam. Yüzüme bakıyor, doğruyu söyleyemiyor.
– Mehmet Berk hakkında suç duyurusunda bulundum ama HSYK hiçbir ceza vermedi. Ne suç üstü var, ne bir belge var. İbrahim Akın’a para teklif edilmişse, ben mi etmişim? Aziz Yıldırım parayı verdi diyorlar. Benim verdiğimi ispat etsinler, kendimi köprüden atacağım dedim ya… Veya benim adıma kim vermiş, kim teklif etmiş İbrahim Akın’a? Tamer Yelkovan’ın, Yusuf Turanlı’ya para verdiğini ispat etsinler, kendimi köprüden aşağı atacağım. Birbirlerini tanımıyorlar. Ben ses kayıtlarını istedim. Dinleyeyim benim sesim mi, değil mi? Tapeleri kabul ettim ama iyice dinleyelim, bakalım ses benim sesim mi değil mi? Bize konuşmalar resmen sunulmadı. İnternette gördük ya… Bu yargılamaları yapanların nerede olduğunu hepimiz biliyoruz. Savcı Bolu’da, diğerleri bilmem nerede… Bu söylediğiniz konuşmada transfer yapıyorduk. Alper Potuk’u falan alıyorduk. Bu tapeleri boşa konuşuyoruz. Bu tapeler artık çöp tenekesi.
– Ben Trabzonspor şike yaptı demiyorum. Balık gitti diyorum, o da tapelerde yazıyor. Tek suçlu Fenerbahçe, diğerleri herkes temizlendi. Mehmet Berk’in kendi ifadesi, bu operasyon bizim için yapıldı. Sadece bizim davamız değil, bütün davalar için, bütün bu tapelerin çöp olduğunu söylüyoruz.
– (3 tarla sorusu üzerine) Bunlar suç sayılmadı biliyor musunuz…
– Trabzonspor maçında, daha önce bizde de oynayan sevdiğimiz bir çocuğu koydular fezlekeye. Sonradan çıkardılar. 19 maç önce 13’e düştü, sonra 6’ya. Avrupa’da olsa bu ne olurdu? Onların iddiaları şu, bir fezlekede polis yazmışsa, tamamı doğrudur. Avrupa’da polisi haklı görüyorlar. Ben 2.5 sene yatmaya hazırım ya, kimse şey yapmasın. Korksam Türkiye’ye dönmezdim.
– İbrahim Akın çok iyi çocuktur. Hapishanede öğrendik, kimseye hayır diyemiyor. Çok temiz çocuktur.
– Manisaspor Başkanı’na para verme konusunu hakim bilmiyordu, ben söyledim. Ben TS Başkanı Sadri Şener’e de para verdim. Sadri Şener arkadaşım, para verdim. Manisa Başkanı da arkadaşım, para veremez miyim? Adnan Polat’la da arkadaşım. Benim işim düşerse o halleder, onun düşerse ben hallederim. Bunda ne var?
– TFF’de yargılandım, ceza aldım mı? Hayır. 2 Fenerbahçe yöneticisi ceza aldı ama orada da paralel devlet var. 2 grup var. Orada 2 ayrı grup var. Önce oyladılar, ceza çıkmadı. Bir daha oyladılar, 2 yöneticimize ceza verdiler TFF’de. UEFA suçlu buldu, CAS vs. hepsi polis fezlekesiyle suçlu buldu. Biz yeniden adil yargılanırsak ve beraat edersek, bunların hiçbiri Avrupa’da kalır mı? Türkiye’yi rezil ettiler. Türkiye’de tepeler var. Askeriyedir, şudur, budur. Birileri bu tepeleri yıkıp yeni tepeler yapmaya çalışıyor. Fenerbahçe bunlardan biridir. Fenerbahçe halktır ya…
– Bochum dosyası 2009’da başladı. Benim hiç alakam var mı? Nerede bu Bochum dosyası? Bochum davası yürütülmedi, ne oldu yani? Bizim dava neden öne çekildi? Ben hapisteydim. Dediler ki Türkiye menfaatleri için CAS’ı çekeceğiz. Ne diyeceğiz hapisten? Çekmeyin dedim ama… Şenes Erzik ve Yıldırım Demirören ne anlattılarsa… Başbakan’la konuştular. Bizim arkadaşlar da CAS’ı çektiler.
– Fransızlar şike yapmadı mı, Lyon şike yapmadı mı? Platini güldü bile. Mahmut Uslu: Romanya’da şike yapılmadı mı?
– Avrupa’da bizi neyle suçluyorlar? Polis fezlekesiyle. Bu ortadan kalkarsa ne olacak? Fethullah Gülen’le telefonda konuştum. Beni hapisten çıkınca aradı, tebrik etti. Kendisinin ilgisi olmadığını söyledi.
-Türkiye’de adam vursanız 3-5 senede çıkarsınız. Ama eski kanuna göre 150-160 seneyle yargılanacaktım. O dönemde sayın Başbakan bize çok destek oldu. Bu yasanın çıkmasında katkısı olan herkese, Başbakan’a teşekkür ediyorum.
– İki tane iddianame var. Skandal bu. Avrupa’da olmayacak işler. Başbakan’a 19 tane maç şike, 7 tane maç şike, ne anlattılarsa… Başbakan 17 Aralık’tan sonra bizi çok daha iyi anlamıştır. Başbakan’ın bize karşı bir tepkisi olabilir. Bunu anlayışla karşılıyorum. Ben kulüp başkanıyım, o ülkenin başkanı.
– Biz Cumhuriyetçi, Atatürkçü bir kulübüz.
– Cemaat Fenerbahçe’yi ele geçirmek istiyor dedim. Neden bunu söyledim? Yanımıza gelen herkes bunları aktarıyorlardı. Ben ilk kez Silivri’de, konu şike değildir, memleket elden gidiyor dedim. Cemaat kanadından da, hükümet kanadından da, bunu yapanlar bizden değildir dediler. Cemaatçiler, “Bunlar bizden değil” dediler. Sayın Başbakan da aynısını söylüyor. Ben de dedim ki, bunu bir gladio yapıyor. İki tarafa da bağlı olmayan, bir gladio… Fethullah Gülen, “Benim kalbimde size karşı bir kötülük yok” dedi. Biz yapmadık vs. demedi.
– Sayın Başbakan’ın ifadeleriyle cemaat diyor, ben de o zaman cemaat yaptı diyorum. İçlerinde yaşamıyorum ki. Ben sayın Başbakan’ın söylemine göre bunu cemaat yaptı diyorum. Ama iki taraf da biz yapmadık diyor. Ben de o zaman gladio mu yaptı diye soruyorum. Ben yurtdışında verdiğim röportajda cemaat yaptı demedim. Başta cemaatin yaptığını algıladığımı, fakat bunu hükümetle birlikte yaptıklarını ifade ettim.
– 10 yılı aşkın süredir bu hükümet devam ediyor mu? Biz bir Ak Parti’yi biliyoruz. Muhatabımız o. %50 oyla gelmişler. atikcomtr  2 dk. Aziz Yıldırım: Ama 2008’den sonra belli konuşmalar olmaya başladı. Cemaat biz yapmadık diyor. Diğerleri de öyle. Konu ortada. Ben başkanlığı niye bırakayım? Fenerbahçe’nin ligden çekilme konusu konuşuldu. Taraftar konuştu. Ama genel kurulda bu gerek görülmedi.
– Ne hükümet, ne de cemaat bunu Fenerbahçe’ye ben yaptım demiyor. Ben ne diyeyim? Başbakan’ın seçilmemin ardından söyledikleriyle ilgili öyle düşünmedim. Önemsemedim de. Sayın Başbakan’a gittiler, anlattılar herhalde. 300 milyon Dolar verip banka kuracağız vs. Öyle sandılar bence. Sayın Başbakanı yanlış bilgilendirmişler. Ben bizzat konuştum kendisiyle. Başta söyledim, askerlere yakın olmam nedeniyle bana bu operasyon yapıldı.
– Şahıslarla, kulüplerin ayrılması konusuna katılmıyorum. Ben şike yaptıysam, Fenerbahçe için yaptım, kendim için değil. Ama şike yapmadım diyorum.
– Statta küfür edilecekse bunu karşıyım. Hakaret edilecekse buna karşıyım. Çünkü kendime edilmesini de istemem. Ama Gezi Parkı olaylarıyla ilgili 34. dakikada bağırıyorlar. Bu gayet doğal. Bakanlar, valiler, amigolarla konuşuyorlar, topluyorlar. Biletler dağıtılıyor. Bunlar yanlış. Hükümet istifa denebilir. Bu normal. Ama polisle müdahale ederseniz bu artar. Müdahale olmazsa, unutulur gider. Ali İsmail Korkmaz marşını taraftar söyler. Bunu kimse engelleyemez. Küfür yok, hakaret yok. Herkese saygılı olalım, anlayışlı olalım. Veliahtınız var mı, Ali Koç mu? Aziz Yıldırım: Bu kulüp padişahlıkla yönetilmiyor. Ali Koç da olur, bir başkası da olur. Yalnız tüzüğe gerek yok, tüzükte olmasa da başkanlık düşüyor.
– 2010 yılında, biz son maçta Trabzonsporla oynadık. 1-0 öndeydik. Kural gereği maç durmalıydı. Yunus Yıldırım o gün bizi şampiyonluktan etti. Gol yedik, sonra gol atamadık, berabere bitti. Yine şampiyonluktan edebilir. Ben Yunus Yıldırım’ı affetmem. Bir daha bizim maçımızda bunu yapamaz. Onu maçımıza verenlere de söylüyorum. Cüneyt Çakır maçımızı yönetiyor. Hata yapıyor, bilerek yapmamıştır diyoruz. Neden hep Yunus Yıldırım’ı diyoruz?
– Tüzüğümüzü değiştiriyoruz. 1 milyon üye için çalışıyoruz. Şu an 15-16 bin üyemiz var.
– Türk sporunda 1998’e kadar amatör sporlara hiç önem verilmiyordu. Benim gelmemle atılım yapıldı. Devrim oldu amatörde. Ana branşımız futbol. Diğer dallara ayırmak istesek de fazla pay ayıramıyoruz. Erkek basketbol için Ülker’e teşekkür ediyoruz. Oraya maddi anlamda fazla katkımız olmuyor. Devletin katkısı olmadan sporun öncülüğünü yapan kulübüz. Olimpiyatlara çoğu oyuncu bizden gidiyor.
– Sayın Ahmet Hakan, ben rahatım. Çünkü suçsuz olduğumu biliyorum. Desinler ki, sen maçlara gitme, ömür boyu hapis yat. Ama Fenerbahçe’yi suçlamasınlar. Namuslu, dürüst hakim ve savcıları yorumlarımdan ayırıyorum.
–  2.5 sene çabuk geçer, ne olacak yani. Cübbeli Ahmet Hoca’ya da buradan selam söylemiş olalım. Cübbeli Ahmet Hoca bizim için de dua ediyordu fakat para almıyordu.
– Başbakan’ın açıklamasından dolayı herkes ümitli bekleyiş içinde. Fenerbahçeli avukatların yapacağı yürüyüşe ben de katılacağım. El ele yürüyeceğiz. Türkiye için, Fenerbahçe için adalet istiyoruz. Pazar günü 14:00’te..
Fenerbahçe Kulübü Avukatı Deniz Tolga Aytöre’nin açıklamaları:
– Diyelim bizi başka bir mahkemeye gönderdiler. Ama o mahkemeler de aynı savcıların iddianameleriyle yargılayacaklar. Biz hep aynı fezlekelerle ceza aldık. Yeniden yargılanma olacaksa, bu iddianamelerin de gözden geçirilmesi, yenilenmesi gerekiyor.
– İşin içine silah, şiddet girmese biz ÖYM’de yargılanmayacaktık. Bunun için operasyon diyoruz zaten. Aziz Yıldırım ile Mahmut Özgener’le telefon görüşmesi yapıyor. O dönemin TFF Başkanı. Mahmut Özgener de Olgun Peker’le telde konuşuyor. Peker de Giresunspor eski başkanı. Böyle bağlantı kuruyorlar bizle.
– Bunları ispat etmesi gereken biz değiliz, savcı.
– İbrahim Akın, kumar borcum var ve bunu hocaya anlatamadım dedim diyor. Biz CAS’a gittik, bu ifadeye inanmadılar. Bizde papaza her şey anlatılır dediler. Bu delilleri şikeye göre topluyorsun. Ama şike suç değil o zaman. İşte bu operasyon oluyor. Yasadan haberleri var. Bu söylenen 3 maç ne oldu biliyor musunuz? Polis bir değerlendirme yapıyor. Kendi kendine. Savunma yok. İki tarafı da dinlemelisiniz. TFF’den ceza alan 2 yöneticimiz kurban seçilmiştir.
– Ali İsmail Korkmaz’lardan, Gezi Parkı konularından korkmamak lazım. Bizim kulübümüzde zaten siyaset olmaz. Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi Kasımpaşa maçını stadımızda konuk olarak izleyecek.
– Biz hukukçu olarak, başkanımızın hapise girmesinin mümkün olmadığını düşünüyoruz. Siz Aziz Yıldırım’ın infaz kararını, kalemini kıracaksanız, o kalem daha çok şey yazar.  Anayasa Mahkemesi’ne yapacağımız başvuruda tedbir talebimiz olacak.
Fenerbahçe Kulübü Basın Sözcüsü Mahmut Uslu’nun açıklamaları:
– Bu söylenenlere sokaktaki çocuk inanmaz. Ben sayın bakanı aradım. Kendisini de çok severim. Aradım kendisini. Dedim sizin de tapeleriniz var, aynı gemideyiz.
– Trabzonspor maçında, daha önce bizde de oynayan sevdiğimiz bir çocuğu koydular fezlekeye. Sonradan çıkardılar.
– Ahmet Bey siz hep bunlara şike gözüyle baktınız. Bunlar şike falan değil. Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon yargılandı. Siz bu konuları alsaydınız, zaten bunlar daha önce açıklanırdı. Türkiye ve Fenerbahçe’yi sattılar diye açıklama yaptım, kimse umursamadı.
– Bizim tüzüğümüzün 2. maddesi: Vatana, askere hizmet etmek için kurulmuştur bu kulüp.
– Biz 3 yıldır Şampiyonlar Ligi’ne gidemiyoruz. Yıldızlarımızı kaybettik. Belki Şampiyonlar Ligi’ni kazanacaktık. Hiç abartmıyorum. Bakın Avrupa’da o kadar az nüfuslu ülkelerde hangi futbolcular çıkıyor, bizde bir tek Arda çıktı. Biz yeniden yargılanma değil, adil yargılanma istiyoruz. Çünkü bundan çok eminiz.

 12numara

 Benzer Haberler

Persie Fenerbahçe’yi çıldırtıyor!  

Persie Fenerbahçe’yi çıldırtıyor!

Ziraat Türkiye Kupası’nda Çeyrek Finale Yükseldik  

Ziraat Türkiye Kupası’nda Çeyrek Finale Yükseldik

Fenerbahçe, Dodo’yu kadrosuna katmak istiyor  

Fenerbahçe, Dodo’yu kadrosuna katmak istiyor