Anasayfa > Haberler > Başkan olarak 4. yıldızı görmek isterim26 Nisan 2014 Cumartesi, 20:46

Başkan olarak 4. yıldızı görmek isterim

111ed-1
Fenerbahçe Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan Aziz Yıldırım, kulübün gelecekteki plânları ve hedefleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Başkan olarak 4. yıldızı taktığımızı görmek isterim” dedi.
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde, eski başkan Yüksel Günay’ın vefatının ardından gerçekleştirilen ilk divan kurulu toplantısına, divan başkan vekili Adnan Ersan başkanlık yaptı.
Başkanlık divanı masasında fotoğrafına yer verilen Günay için gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu ve barkovizyonda merhum başkan için hazırlanan görüntüler yayınlandı.
Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkan Vekili Ersan, açılışta yaptığı konuşmada, kulüp tüzüğüne göre ilk toplantıda başkanlık seçiminin yapılması gerekirken, gündemin, Günay’ın vefatından önce tedavi gördüğü hastanede gerçekleştirilen toplantıda belirlendiği için, seçimin temmuz ayındaki toplantıya kaldığını bildirdi.
Toplantıda, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulunduğu kongrede Yıldırım önemli açıklamalar yaptı.
İşte Yıldırım’ın konuşmasından öne çıkanlar:
“Başkan olarak 4. yıldızı taktığımızı görmek isterim.”
“İnfazın durdurulması ve adil yargılama talebimiz var. Anayasa Mahkemesi’nden beklentimiz kısa süre içerisinde karar vermesidir. Kanunda tapelerin yalnızca delil sayılamayacağı belirtilirken, Yargıtay maalesef bunu dikkate almamıştır.”
“Biz suçsuz olduğumuzu söyledik. Ölene kadar da söyleyeceğiz. Biz haklıyız. Şike yapsaydık da söylerdik çünkü F.Bahçe’ye hizmet etmek için yapmış olurduk. O tarihte şike ve teşvik suç da değildi.”
“Yeni tüzük ile ilgili çalışmalarımız tamamlandı.Fenerbehçe’nin AB yasalarına uygun, demokratik bir tüzüğü olacak. Hayırlı olmasını diliyorum.”
“1 Milyon üyeyi Fenerbahçe’den başka kimse sağlayamaz.”
“Taraftar dernekleri kalkıyor, şubeler geliyor.”
“Üniversite için müracaatımızı yaptık. Forma göğüs reklamı için de görüşmelerimiz sürüyor. Tüm baskılara rağmen.”
“2008’de söylemiştim. ‘Olur mu başkanım?’ denmişti. Şimdi görülüyor ki oluyormuş. 1.000.000 üye yapacağız.”
“Avrupa’ya gideceğiz demiyorum, gitme umudumuz vardır”
“Bu bir Fenerbahçe davası değildir, bu bir siyasi davadır. İlk gün de bunu söyledim, bugün de bunu söylüyorum”
“Anayasa Mahkemesi’nden beklentimiz kısa süre içerisinde karar vermesidir”
“Üniversite için müracaatımızı yaptık. Forma göğüs reklamı için de görüşmelerimiz sürüyor. Tüm baskılara rağmen”
“Fenerbahçe de dahil olmak üzere bütün kulüpleri ekonomik anlamda zor günler bekliyor”
Borç 173 milyon lira
Denetleme kurulunun, kulübün 1 Ocak-31 Mart 2014 dönemini kapsayan hesaplara göre hazırladığı raporda, net borcun 173 milyon 76 bin 108 lira (80 milyon 287 bin 660 dolar) olduğu bildirildi.
Raporu okuyan denetleme kurulu üyesi Rahmi Kanbay, “Borçlar tutarı olan 185 milyon 56 bin 399 liradan mevcutlar ve alacaklar tutarı 11 milyon 980 bin 291 liranın çıkarılması sonucu kalan 173 milyon 76 bin 108 lira Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin ödenecek tüm net borç toplamı olup, 80 milyon 287 bin 660 dolar karşılığıdır” dedi.
Banka ve finans kuruluşlarına olan 153 milyon 399 bin 701 lira toplam borçların vadesinin ise 2014 yılı için 45 milyon 926 bin 126, 2015 yılı için 47 milyon 592 bin 106, 2016 ve 2021 yılları arasının ise 59 milyon 881 bin 469 lira olduğunu bildiren Kanbay, “Bağlı ortaklıklardan olan alacaklar ve borçlar ile eski ve yeni yöneticilere olan borçlar bu tutarlara dahil değildir” diye konuştu.
Kanbay, kulübün 2014 yılının ilk 3 aylık bölümünde 38 milyon 279 bin 629 lira gelir elde ettiğini, 55 milyon 293 bin 809 lira gider yaptığını bildirdi.
Bu tutarların iktisadi işletmenin gelir ve giderlerini kapsamadığını belirten Kanbay, yöneticilere olan borçları kapsayan çeşitli borçlar hesabındaki tutarın 19 milyon 231 bin 631 lira olduğunu, bu tutarın yukarıdaki borçlara dahil olmadığını kaydetti.
Yönetim kurulu faaliyet raporu
Kulüp yönetim kurulu faaliyet raporunu okuyan Turhan Şahin, stadın yanındaki lise arazisinin haziran ayından sonra kulübe devredilmesi gerektiğini ifade etti.
Şahin, 2002 yılından bu yana devam eden süreçte Fenerbahçe Kulübü’nün bütün yükümlülükleri yerine getirdiğini ifade ederek, “Bu arazinin 49 yıl süreli irtifak hakkını alabilmek için kulübümüz bugüne kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nın istediği üç ayrı yerde, üç ayrı okul ile bir kapalı spor salonu yapmış olup Mili Eğitim Bakanlığı’na teslim etmiş bulunmaktadır” diye konuştu.
Fenerbahçeli yönetici, Düzce ili Kaynaşlı ilçesi dahilinde Topuk Yaylası mevkisindeki sosyal ve sportif tesislerin bulunduğu 152 bin metrekarelik arazinin kulübe 30 yıl süreli irtifak hakkı işleminin tamamlandığını, satın alma işlemlerinin devam ettiğini belirtti.
Şahin, futbol takımının antrenmanlarını yaptığı Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri arazisinin Orman İşletme Müdürlüğü ile olan sorunlarının halledildiğini, bu arazinin müdürlüğe ait olan kısmının 30 yıl süre ile kulüp tarafından kiralandığını açıkladı.
Gençlik Olimpiyatları’nda altın madalya sözü
Gençlik Olimpiyatları’na katılma hakkı kazanan Fenerbahçeli kadın boksör Esra Yıldız, boks şube kaptanı Mert Öztemel ile beraber yönetim kurulu masasına gidip başkan Aziz Yıldırım’ın elini sıktılar.
Öztemel, Bulgaristan’da düzenlenen Gençler Dünya Şampiyonası’nda 60 kiloda ikinci olan sporcusuyla beraber olimpiyatlarda altın madalya sözü verdi.
Sarı-lacivertli kulübün olağan yüksek divan kurulu toplantısı konuşmaların ardından sona erdi.
Kiğılı’dan açıklamalar
Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, toplantıdan sonra gazetecilerle yaptığı sohbette şampiyonluk için 16 tişört hazırladıklarını, her hafta ayrı bir tişört çıkartacaklarını, Fenerium için önemli bir gelir hedeflediklerini bildirdi.
Beşiktaş Kulübü’nün dünkü açıklamasının çok önemli olduğunu dile getiren Kiğılı, “Biz de her zaman onların yanında olduk. Stat sorunu yaşadıklarında ilk olarak ‘Sahamız açık, buyrun’ dedik. Her zaman Beşiktaş Kulübü’nün yanındayız. Sahamız dün olduğu gibi yarın da onlara açık” ifadelerini kullandı.
Futbol Federasyonu ile ilgili Kardemir Karabükspor maçından sonra açıklama yapacağını kaydeden Kiğılı, “Çünkü şimdi konuşursam cezalı olurum” değerlendirmesinde bulundu.
Bu arada, 33. haftadaki Kardemir Karabükspor maçından sonra, 11 Mayıs Pazar günü statta şampiyonluk kutlaması yapılması planlanıyor.

 12numara

 Benzer Haberler

Futbolun sponsoru ACIBADEM ..  

Futbolun sponsoru ACIBADEM ..

Ali Koç’tan Açıklamlar  

Ali Koç’tan Açıklamlar

Rapaiç’in oğlu Boris Rapaiç tamam  

Rapaiç’in oğlu Boris Rapaiç tamam