Anasayfa > Futbol > ”Birbirimizle didişmeyi seviyoruz!”03 Nisan 2013 Çarşamba, 17:31

”Birbirimizle didişmeyi seviyoruz!”

aykuthled-1
Fenerbahçe’mizin Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Lazio ile Avrupa Ligi’nde oynayacakları maç ve Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam etmesi hakkında konuştu..

Lazio ile son derece zor bir maç oynayacaklarını ifade eden Kocaman, taraftar desteğinin önemine dikkat çekti, Galatasaray’ın da Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam etmesinin Türk futbolu için önemli olduğunu söylerken, “Arkasından diğer kulüplerimiz bundan yararlanacak ama biz birbirimizle didişmeyi çok daha fazla seviyoruz” dedi.

Kocaman’ın basın toplantısında açıklamaları şu şekilde:
“Son derece zorlu bir o kadar da değerli maç oynayacağız. Yarın burada hem opyuncu grubumuzla hem yüksek istekli taraftar grubumuzla; hem iyi oynamak, hem iyi sonuç almak, hem de burada bitmeyeceğinin bilinciyle sahada olacağız. İtalya’nın önemli temsilcilerinden, iyi oyunculara sahip bir takım Lazio.

Hem bizim adımıza hem rakibimiz adına bireysellik değil takım oyunu önemli olacak. Her zaman her şekilde, her yerde söylediğimiz şey taraftarımızla daha iyi olduğumuz. Özellikle oyuncuların teşvik edildikçe, yaptıkları doğru işler onaylandıkça ve ödüllendirildikçe, olumsuzlukta da destek devam ettikçe daha verimli oldukları unutulmamalıdır. Taraftarın gücünü sahada hisseden oyuncularla daha güçlü olacağız.

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam etmesiyle iki Türk takımının Avrupa’da çeyrek final oynamasıyla ilgili düşünceleri sorulan Kocaman, “Bu iki büyük kulüp, zaman zaman yanlarınaBeşiktaş, Trabzonspor ve diğer kulüpleri de yanlarına alarak Türk futbolunun lokomotifi olmalı. Bu iki takım geliştiği zaman tüm Türk futbolu gelişiyor. Arkasından diğer kulüplerimiz bundan yararlanacak. Ama biz birbirimizle didişmeyi çok daha fazla seviyoruz. Çok zorlu maç oynayacağız aşikar. Hem Galatasaray hem Fenrrbahçe’nin asli görevi hem kendilerini hem Türk futbolunu daha yukarı çekecek atılım yapmaktır” diye konuştu.

Başarılı teknik adam sözlerine şöyle devam etti:
“Lazio’nun tecrübe açısından daha önce oynadığımız rakiplere bir adım önde olduğu söylenebilir. Guptada Alman ve Fransız takımlarıyla oynadık. Plezen ve Bate’ye göre bir adım önde olmaso bir şeyi değiştirmeyecek, bizim nereye kadar çıkacağımızı.

Fenerbahçe’nin tur şansının, Galatasaray’a göre fazla olduğu fikri doğru değil. Güçlü ve değerli bir rakip var karşımızda. Nefes nefese geçecek tur. Lehimize ve aleyhimize de olabilir ama tur nefes nefese geçecek gibi gözüküyor. Bu şekildeki değerlendirmelerin de yanlış olduğunu düşünüyorum. Ancak futbol ailemiz rakibimizin de tura bizim kadar yakın olduğunu bilmeli. Biz de bu şekilde sahada yer alacağız. Topu kullanan, kendi özelliklerini rakibe kabul ettiren avantaj sağlayacak. Bu fırsatı biz bulursak ya da Lazio bize verirse daha önde olacağız.

Şuanda Emre, Orhan ve Sezer kadroda değiller, onun dışında bütün oyuncularımız Salih ve Mehmet Topal da dahil antrenmanlara doğru bir şekilde çıkıyorlar.”

 12numara

 Benzer Haberler

Kadıköy’de kazanan olmadı: 0-0  

Kadıköy’de kazanan olmadı: 0-0

Yine aynı akibet olacak…  

Yine aynı akibet olacak…

A Milli Takım aday kadrosu belli oldu  

A Milli Takım aday kadrosu belli oldu