Anasayfa > Haberler > BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT’TAN YENİ SEZONA YENİ BAŞLANGIÇ01 Nisan 2014 Salı, 17:43

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT’TAN YENİ SEZONA YENİ BAŞLANGIÇ

9000
Borusan Otomotiv Motorsport, 2014 sezonuna, araç parkına dahil ettiği BMW 320 TC ile başlıyor.
Türkiye Pist Şampiyonası’nın 5-6 Nisan’da İzmir’de gerçekleşecek ilk yarışında ilk kez piste çıkacak otomobil yeni sezonda Levent Kocabıyık pilotajında olacak.
Geçtiğimiz sezon Takımlar Şampiyonluğu, Süper Grup Şampiyonluğu, ikinciliği ve Maxi Grup’ta kazandığı ikincilikle toplam 4 kupanın sahibi olan Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon yine aynı başarıyı sürdürmek için piste çıkıyor. Kurulduğu 2008 yılından bugüne kadar ara vermeden Türkiye’de ve uluslararası arenada toplam 126 yarışta start alan Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon araç parkına kattığı BMW 320TC ile de yeni bir başlangıç yapıyor.
455
Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup’ta ve Süper Grup’ta son iki sezondur üst üste 2’incilik kupasını kaldıran takımın genç pilotu Levent Kocabıyık, bu sezon takımın yeni gözbebeğinin direksiyonunda olacak. Türkiye Şampiyonası Süper Grup’ta takımın son 8 sezondaki şampiyonluk geleneğini devam ettirmek için Kocabıyık pilotajına emanet edilen BMW 320 TC, BMW Motorsport tarafından son 2 sezondur WTCC’de kullanılıyor. Genç pilot, 330 hp güç üreten 1,6 lt. Turbo motora sahip BMW 320 TC ile yarışacak
İbrahim Okyay tecrübesini konuşturacak
BOM’un 7 kez Türkiye Şampiyonluğu kazanmış, WTCC ve ETCC’de podyum dereceleri elde etmiş tecrübeli pilotu İbrahim Okyay ise BMW 320Si ile bu sezon Türkiye pistlerine geri dönüyor. Okyay, yurt dışı yarış programının izin verdiği tüm yarışlarda Türkiye Pist Şampiyonası’nda da start alacak ve BMW 320’nin 8’inci şampiyonluğu için gaza basacak.
Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonu 05-06 Nisan tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek Süper, Maxi ve Dizel gruplardaki yarışlarla start alacak.
Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.
www.borusanotomotivmotorsport.com
http://www.facebook.com/borusanotomotivmotorsport
Detaylı bilgi ve irtibat için:
Fatma Tüker                                                                      Tuğçe Erdemli Fişek
fatma.tuker@borusanotomotiv.com                                    tugce.erdemli@bom-team.com
Tel: 0212 412 04 12                                                           Tel: 00 90 533 761 89 71

 12numara

 Benzer Haberler

Futbolun sponsoru ACIBADEM ..  

Futbolun sponsoru ACIBADEM ..

Ali Koç’tan Açıklamlar  

Ali Koç’tan Açıklamlar

Rapaiç’in oğlu Boris Rapaiç tamam  

Rapaiç’in oğlu Boris Rapaiç tamam