Anasayfa > Haberler > Chapecoense kazasında kule konuşmaları ortaya çıktı30 Kasım 2016 Çarşamba, 17:05

Chapecoense kazasında kule konuşmaları ortaya çıktı

ggg

Chapecoense takımını taşıyan RJ85 tipi uçağın düşmesinin ardındaki sır perdesi aralanıyor. Kule kayıtlarına göre; yakıt problemi yaşayan uçak acil iniş izni istiyor, ancak ret yanıtı alıyor. Çünkü o sırada acil iniş yapan bir başka uçak daha var...

Chapecoense takımını Sudamericana Kupası finaline taşıyan LaMia Havayoluna ait RJ85 tipi bir yolcu uçağının nasıl ve neden düştüğüne ait bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

72 yolcu ve 9 mürettebatıyla düşen uçaktaki yolcular önce Sao Paulo’nun Guarulhos Havalimanından tarifeli uçakla Bolivya’nın Viru Viru Havaalanına geldi. Oradan da LaMia Havayoluna ait charter uçakla maçın oynanacağı Medellin’e gitmek için yeniden havalanmıştı. Uçağın pilot ekibinin, düşmeden önce ineceği Jose Maria Cordova kontrol kulesiyle yaptığı görüşmeler aydınlanmaya başladı.

Neden aktarmasız uçulmadı?

Oysa gelen bilgilere göre Brezilya kulübü başlangıçta Brezilya’dan Kolombiya’ya doğrudan uçuş planlamıştı fakat bu plan LaMia şirketinin ne Brezilya ne de Kolobmiya menşeli olduğu gerekçesiyle reddedildi. Chapecoense’nin mütevazı bütçesi de başka tür bir uçakla direkt sefer yapmaya izin vermedi. Mevcut rotada karar kılındı. Oysa finale çıkmış Chapecoense takımının iyi bir havayolu sponsoru olsa toplam 10 saat sürecek bu aktarmalı yolu doğrudan 8 saat 15 dakikada alabilirdi.

NOT: Bizim takımlarımıza bu bir örnek olsun. THY gibi dünya devi ile uçuyorlar!

 12numara

 Benzer Haberler

Öğretmenler Günü kutlu olsun!  

Öğretmenler Günü kutlu olsun!

Yeni bir yıldız doğuyor!  

Yeni bir yıldız doğuyor!

Ceren Palacı’yı Misafir Etti  

Ceren Palacı’yı Misafir Etti