Anasayfa > Haberler > DAMAT 2013-2014 Sonbahar/Kış05 Eylül 2013 Perşembe, 22:40

DAMAT 2013-2014 Sonbahar/Kış

HHHHH

“Password of Life” “Şıklığın Şifresi”

DAMAT “Şıklığın şifresi” temalı 2013-14 Sonbahar/Kış koleksiyonu ile geçmişten geleceğe iz bırakmak için oluşturduğu “4A13A30” şifresini, sezondaki her tasarımın saklı bir köşesine iliştirerek, sürprizli bir karşılaşmaya davet ediyor. Bazen bir kol manşetinin içine, bazen bir ceketin saklı bir köşesine, bazen bir gömleğin küçük bir yaka detayına.
Damat Formal Takımlar Hafif ve işlevsel

• Dünyanın en kaliteli yünlerinden dokunan “Super Fine Wool” kumaşların 250 gramdan hafif yapısı, özel hazırlanmış malzemelerle birleştiğinde gömlek hafifliğinde ceketler doğuyor. Aynı özellikleri taşıyan takımlarda 3 parça yelekli takımlar sezonun dikkat çeken trendini oluşturuyor. Her bir detayın özenle tasarlandığı koleksiyonda tüm ceketlerin astarları renklendirilirken, saks mavisi astarlar bu sezon önce çıkan detaylar arasında yer alıyor.

• Leke ve su itici “Nanocare” özellikli “essential” gömlekler, koleksiyonun bu sezon da olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

• Okyanus incilerinin kabuklarından elde edilen mücevher değerindeki “mother of the pearl” düğmeler, “super fine cotton”dan üretilen lüks gömleklerin şıklığını tamamlıyor.

• Damat Formal’da saks-kahve ve saks-bej kombinleri öne çıkıyor. Bulut mavisi, lacivert-duman grisi uyumu, toprak, bej, gri ve vizon renkleriyle buluşuyor.

Damat Casual koleksiyonu, doğanın sunduğu bütün dokularla zenginleştirildi

• Hindistan cevizinin sert kabuğu işlenerek coconut düğmelere dönüştürülüyor.

• Afrika yağmur ormanlarındaki palmiyelerin meyvesi; birçok zorlu işlemden geçerek “corozo button”’ düğmelere dönüşüp, koleksiyonun ceket ve pantolonlarını renklendiriyor.

• Yoğun el emeğiyle elde edilen “real horn button” adlı boynuz düğmeleri, DAMAT için özel olarak şifre ile işleniyor.

• Tarçın, bordo, kırmızı, lacivert, ekru ve kahve tonları, Damat casual koleksiyonunda öne çıkarak sezonun en çarpıcı kombinlerine hayat veriyor.
ORKA Holding İletişim Departmanı:
Zeynep ATMACA Zeynep.atmaca@damat.com.tr 0212 314 23 23/ 736

 12numara

 Benzer Haberler

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı  

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı

Maçın hakemi Bülent Yıldırım oldu..  

Maçın hakemi Bülent Yıldırım oldu..

Alex de Souza İstanbul’a geldi  

Alex de Souza İstanbul’a geldi