Anasayfa > Basketbol > Demirel’den Obradovic sinyali28 Eylül 2013 Cumartesi, 17:59

Demirel’den Obradovic sinyali

CCEed-1
A Milli Takım’ın Eurobasket 2013’teki büyük hezimet sonrası geleceği merak edilirken TBF Başkanı Demirel’den Fenerbahçe Ülker’in hocası Obradovic için için çarpıcı açıklamalar geldi.
EUROBASKET 2013’teki büyük hezimet sonrası 12 Dev Adam’ın geleceği merak ediliyor. TBF Başkanı Turgay Demirel, 12 Dev Adam’ın geleceği hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Demirel, F.Bahçe Ülker’in yeni koçu Zeljko Obradovic gibi bir hocayı herkesin isteyeceğini söyledi ve deneyimli teknik adama 12 Dev Adam’ın kapılarını sonuna kadar açtı.
– İnsanın aklına ‘Tanjevic, F.Bahçe ve Milli Takım formülü’ gibi bir formül geliyor. Bu Zeljko Obradovic ile yine denenebilir mi?
“Geçen yıl Obradovic ile de görüştük. O zaman bize, milli takım çalıştırmak istemediğini söylemişti. Şimdi Türk basketbolunda yeni bir misyon üstlendi. Herkesin ondan beklediği, en üst düzeyde basketbol oynatması ve kulübümüzü başarıya ulaştırması. Bu sorumluluğu yerine getirirken, farklı bir şeyler düşünür mü?.. Sırp ve Yunan Milli Takımları’nda olduğu gibi bir pozisyonda, yani hem kulüp takımı, hem milli takım yeniden çalıştırır mı? Bilemeyiz ama Türkiye’yi tanıdıktan, buradaki şartları gördükten sonra, belki düşünceleri farklı gelişebilir. Öyle olsa, bizim için uygun. Çünkü Obradovic, her zaman istediğimiz bir hoca. Tek sorun, milli takım istemiyor”
BİR NBA HOCASI A MİLLİ TAKIM’I İSTİYOR
– Milli Takım için ismi geçenler arasında, G.Saray Antrenörü Ergin Ataman da var?
“Milli Takım’ın yeni antrenörü yerli de olabilir. Mutlaka yabancı, ya da yerli gibi bir düşüncemiz yok. Antrenör yerli, ya da yabancı, bir kulüp takımı da çalıştırıyorsa, o zaman kulübünün de rızası olması gerekli. Ancak yeni antrenör, gündemimizde ilk sırada değil. Güne gelince, halledilecek. Şu an gündemimizde, sadece Wild Card konusu var. Onu hedef belirledik. Sonra, sıra koç konusuna gelecek. Hem Türk Milli Takımı’na antrenör olabilmek için teklif verenler var.”
– Bu teklif nereden ve kimden geldi?
“ABD’den… Hem de kariyer sahibi olan biri… NBA’de ve ABD Kolej Ligi’nde yıllarca başantrenörlük yapmış biri. Federasyona mesaj gönder”

 12numara

 Benzer Haberler

Maç önü açıklamalar..  

Maç önü açıklamalar..

Fenerbahçe Doğuş’un Konuğu Maccabi FOX  

Fenerbahçe Doğuş’un Konuğu Maccabi FOX

Fenerbahçe Doğuş 76-69 Darüşşafaka Basketbol  

Fenerbahçe Doğuş 76-69 Darüşşafaka Basketbol