Anasayfa > Röportajlar/Sürmanşet > Dirk Advocaat: “Nizami Golümüz iptal edildi”12 Aralık 2016 Pazartesi, 22:41

Dirk Advocaat: “Nizami Golümüz iptal edildi”

advoort

Dirk Advocaat, ilk yarıda oynanan kötü oyuna ve Moussa Sow’un iptal edilen golüne değindi. Öncelikle yayıncı kuruluşa konuşan Hollandalı çalıştırıcı, “Aslında maçı ilk yarıda kaybettik. Antalya daha iyi pozisyonlar buldu. İkinci yarıda daha iyi iş çıkardık. Onlar golü attı. Biz de gol attık ama bizim golümüz iptal edildi. Televizyonda da gördüm yüzde yüz goldü. Bu maçlardan ders almalıyız. Her topu rakibe verdik. İki aydır da ilk defa bu şekilde oynadık. Tek bir mesaj var; o da kazanmak. Onlar da bunu nasıl yapacaklarını iyi biliyorlar. İki aydır bunu yapıyoruz. Ama doğru manteliteyle. Çoğu oyuncumuz bunu bugün sahaya yansıtmadı” dedi.

Basın Toplantısı

Basın toplantısında öncelikle karşılaşmayı değerlendiren Hollandalı çalıştırıcı, ardından hakem Cüneyt Çakır tarafından verilmeyen Moussa Sow’un röveşata golüne değindi. Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat’ın konuşmasından derlediklerimiz ise şöyle;

“Eğer karşılaşmaya ilk yarıda başladığımız gibi başlarsanız galibiyet zorlaşıyor. İlk yarı en kötü oyunumuzdu. Çok sayıda oyuncumuz bugün formda değildi. Bence çok iyi hakem ama Sow’un yüzde yüz golünü niye iptal etti bilmiyorum. Hakem hata yaptı. Mağlubiyetten dolayı da tamamen hakemi suçlayamayız. Ona da ‘Çok iyi bir hakemsiniz ama hata yaptınız’ dedim. O da ‘tehlikeli bir hareket vardı’ dedi. Kaybeden biziz, hakem değil. Herkes üzerine düşeni yapmalı. Çok daha fazlasını verebilirdik. İlk yarı hiçte iyi değildik”

 12numara

 Benzer Haberler

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”  

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..  

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..

Alex de Souza’dan derbi açıklaması!.  

Alex de Souza’dan derbi açıklaması!.