Anasayfa > Editör Seçimi/Manşet/Röportajlar > Emenike patladı! Milli takımı bırakabilir..01 Ekim 2014 Çarşamba, 20:24

Emenike patladı! Milli takımı bırakabilir..

900

Fenerbahçe’nin Nijeryalı golcüsü Emmanuel Emenike, kendisini eleştiren milli takım teknik direktörü Stephen Keshi’ye cevap verdi ve çarpıcı sözler sarf etti..

2015 Afrika Uluslar Kupası Elemeleri A Grubu’nda 11 ve 15 Ekim tarihlerinde Sudan ile iki maç yapacak olan Nijerya’da, 23 kişilik kadroya çağrılan Fenerbahçe’nin golcüsü Emmanuel Emenike, kendisini eleştiren milli takım teknik direktörü Stephen Keshi’ye cevap verdi.

Afrika basınına röportaj veren Emenike, Stepken Keshi’nin takımının problemi olarak kendisini görmesi halinde, Nijerya Milli Takımı’nın dışında kalmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Keshi’ye karşı büyük saygı duyduğunu ve her zaman duyacağını dile getiren Emenike, milli takım için hiçbir zaman bir problem olmadığını ve asla olmayacağını vurguladı.

Emenike, “Keshi’ye her zaman babammış gibi davrandım ve her zaman kalbimde iyi bir baba olarak yaşadı. Şu ana kadar, pürüzsüz bir ilişkimiz vardı ve bana karşı niye kin beslediğine dair bir neden göremiyorum” dedi.

Keshi’nin iyi bir teknik direktör olduğunu ve babasına duyduğu saygıyı hocasına da duyduğunu belirten Emenike, “2013 Afrika Uluslar Kupası öncesinde sohbet etmek için beni çağırdı ve onun için elimden gelenin en iyisini vermeye hazırdım. Turnuvadaki performansıma Keshi ilham verdi. Bana sevgi gösterdi ve her zaman kararlarına saygı duydum. Hiçbir zaman teknik direktörlerimden büyük olduğumu düşünmedim” dedi.

Teknik direktörünün ve bazı milli takım oyuncularının kendisinden memnun olmadığını okuduğunda şaşırdığını söyleyen Emenike, “Uluslar Kupası’nda sonra her şey değişti, kendisiyle ilgili bana karşı olan her şey değişti ve ben de kendi başıma kalmaya karar verdim. Kendisinin ve bazı oyuncuların benden memnun olmadığını söylemesine çok şaşırdım. Neyin üzerine? Nijeryalılar’ın gurur yaptığımı veya kibirli olduğumu düşünmesini istemiyorum fakat eğer teknik direktör, beni milli takıma çağırmasının huzur ve sonuç getirmediğini düşünüyorsa, beni kendi halime bırakabilir. Onunla tartışmaktan kaçınmak için kendisi ile sağlam bir ilişki sürdürdüm fakat eğer benim milli takıma çağrılmam huzur teşkil etmeyecekse, kulübüme odaklanmayı sürdürürüm” diye konuştu.

“Teknik direktörümün beni disiplinsiz bir oyuncu gibi göstermesini sevmedim” diyen Emenike, Nijerya Milli Takımı kariyerinin, Fenerbahçe’deki kariyeri kadar önemli olduğunu vurguladı.

Takımdaki kimseyle problemi olmadığını, herkesi arkadaşı olarak gördüğünü ve kendisini hiçbir oyuncudan farklı görmediğininin altını çizen Emenike, “Ülkemize hizmet etmek için gelmemiz gerekiyor, biz eşitiz. Eğer Keshi beni takım için sorun olarak düşünüyorsa, geride kalmayı ve ona büyük saygı duymayı tercih ederim” dedi.

Milli takım formasıyla yaklaşık 1 yıldır gol atamayan Fenerbahçe’nin golcüsü, bu durumu kendisi için fazla şans yaratılmamasını bağlayarak, “Eğer şans gelmiyorsa, herhangi bir forvet için gol atmak zor oluyor. Sihirbaz değilim, benim milli takıma olan bağlılığımı gol üzerinden konuşanlara gülüyorum. Uluslar Kupası’nda goller attım çünkü şanslar yaratılıyordu. Eğer doğru kanaldan toplar gelirse, goller atarım. Eleştiriler nedeniyle canımı sıkmıyorum. Formun geçici, klasın kalıcı olduğunu unutuyorlar. Bağlılığım daha önceki gibi fakat işlerin biraz yoluna girmesi gerekiyor” dedi.

 12numara

 Benzer Haberler

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..  

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..  

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..

Koç: Alex’i ben getirmiyorum?  

Koç: Alex’i ben getirmiyorum?