Anasayfa > Editör Seçimi/Haberler/Manşet > Emre’nin en büyük düşmanı depar09 Ekim 2014 Perşembe, 12:07

Emre’nin en büyük düşmanı depar

uıı

Sprint adalesinde 2. dereceden yırtık olan Fenerbahçe Kaptanı, kullandığı özel maskeyle koşu kalitesini arttırıyor.

Düşük tempoda zorlanmasa da ani hızlanmalarda ağrıları artan tecrübeli futbolcu bu açığını kapatmak için bayramda bile idman yaptı. Derbiye yetişecek olan Emre, kullandığı özel alet yüksek rakımda koşar gibi tüm vücum kaslarını zorluyor.

SEZONUN ilk ve tek yenilgisini aldıkları Akhisar Belediye deplasmanı öncesinde adalesinden sakatlanıp, son 2 maçı kaçıran F.Bahçe Kaptanı Emre Belözoğlu, gelecek hafta oynanacak G.Saray derbisine yetişmek için tedavisini hızlandırdı. Teknik direktör İsmail Kartal’ın takıma 2 gün izin verdiği bayramda bile kaleci Volkan Demirel’le birlikte Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde ekstra mesai yapan tecrübeli orta saha, dünkü antrenmanda taktığı özel maskeyle ilgi odağı oldu.

SOLUNUM kapasitesini arttıran ve akciğerinde kaybolan değerleri yerine koymayı hızlandıran bu aparatla bolca nefes alıp veren Emre, bu sayede yüksek rakımda koşar gibi çalışıyor. Düz koşularda zorlanmasa da ani hızlanmalarda hem ağrıları hem sakatlanma riski artan kaptan, kullandığı maskeyle vücudunu zorluyor. Sakatlığı depar adalesinde olduğu için çok dikkatli olması gereken milli yıldız, G.Saray maçında adalesinden sorun yaşamamak adına ekstra dikkatli olacak.

DERBİ İÇİN HIRS YAPTI

MAÇ eksiğini takımla yapacağı antrenmanlarda kapatması beklenen Emre’nin derbiye kadar tam anlamıyla hazır olması için geceli gündüzlü çalışan F.Bahçe sağlık ekibi oyuncunun hırsından oldukça memnun olurken, teknik direktör İsmail Kartal’a da son durumu hakkında günü gününe rapor veriyor.

NBA yıldızları ve boksörlerin tercihi

ADI ‘ETM’ olan maske, NBA yıldızları ve profesyonel boksörlerin vazgeçilmezi. Türkiye’de ilk kez kullanılan bu aletin en dikkat çekici özelliği, vücut az efor sarf etse de ciğerlere daha az oksijen göndererek sanki dağda çalışıyor gibi kullanıcıya kondisyon yüklemesi.

 12numara

 Benzer Haberler

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi  

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun  

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı  

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı