Anasayfa > Haberler > Fatih Terim gidince Fenerbahçe şampiyon oluyor!26 Eylül 2013 Perşembe, 17:51

Fatih Terim gidince Fenerbahçe şampiyon oluyor!

Fatih-Terim44
Terim ile Galatasaray’ın yolları daha önce de iki kez ayrılmış ve takip eden sezonu Fenerbahçe şampiyon olarak noktalamıştı.
Galatasaray’da üçüncü Fatih Terim dönemi bugün sona erdi. Daha önceki iki seferde tecrübeli çalıştırıcı sarı kırmızılı takımdan ayrıldığında Fenerbahçe şampiyonluğa ulaştı.
2000 yılında Galatasaray’ı üst üste 4 kez şampiyon yapıp UEFA Kupası’nı aldıktan sonra Terim, Galatasaray’dan ayrılmış ve takip eden sezonu Fenerbahçe zirvede tamamlamıştı.
2002 yılında görevine geri dönen Terim, başarısız bir sürecin ardından 2004 Mart’ında görevinden ayılmış ve o sezonu da Fenerbahçe şampiyon olarak noktalamıştı.
Fatih Terim, Fenerbahçe’yi uçurdu
Galatasaray’da yaşanan Fatih Terim depremi yaşanırken Fenerbahçe ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı.
Galatasaray’da yaşanan Fatih Terim depremi yaşanırken Fenerbahçe’nin hisseleri yükselmeye devam ediyor. Dün yüzde 6 yükselen Fenerbahçe hisseleri bugün hisse başına 30 lira barajını da geçti.
Dün piyasaların başlangıcında 28.20 liradan günü açan Fenerbahçe hisseleri Galatasaray’da Fatih Terim’in görevden alınmasının ardından yoğun alımların yaşandığı bir gün geçirdi ve günü yüzde 6 yükselişle kapadı.
Fenerbahçe hisselerinde dün başlayan yükseliş bugün de devam ediyor. Günlük yüzde 1 artış yaşayan Fenerbahçe hisseleri 30 lira sınırını da geçti ve şu dakikalarda 30,10 liradan işlem görüyor.
PİYASA DEĞERİ ARTIYOR
Fenerbahçe bu iki günde yaşadığı yükselişle birlikte piyasa değerini de yükseltti. Ağustos ayı sonunda CAS kararı sonrası piyasa değeri 615 milyon liraya gerileyen Fenerbahçe borsada ilk seans biterken 752 milyon 500 bin piyasa değerine ulaştı.
Fenerbahçe hisselerini yakından takip eden uzmanlar bu yükselişin Fenerbahçe’nin son haftalarda sportif başarısıyla ilişkisi olduğunu belirtiyor.

 12numara

 Benzer Haberler

Dev araziyi satın alıyor!  

Dev araziyi satın alıyor!

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi  

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun  

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun