Anasayfa > Editör Seçimi/Manşet/Röportajlar > Fatih Terim: Herkesin canı yanmamış05 Eylül 2015 Cumartesi, 22:57

Fatih Terim: Herkesin canı yanmamış

566

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile milli oyunculardan Selçuk İnan, kritik Hollanda maçı öncesinde bir basın toplantısı düzenledi. Terim, maç skorları ya da turnuvalara katılıp katılmamaktan daha büyük sorunları çözmek için bu göreve geldiğinin altını çizerken Letonya maçı sonrasında hakemler hakkındaki açıklamalarını eleştirenlere de “Söylemlerim canımız yandığı içindir. Demek ki herkesin canı yanmamış” cevabını verdi. Volkan Demirel’in kadroya çağrılmaması ile başlayan polemik için de konuşan Terim, spekülasyona yol açmamak için cevap vermeyeceğini ancak ‘tüm Volkanlara güvendiğini’ söyledi.

İşte Fatih Terim’in ve Selçuk İnan’ın açıklamalarından satır başları;

‘HOLLANDA FUTBOLU HOLLANDA FUTBOLUDUR’
Kuralar çekildiği zaman Hollanda favori arkasından da Türkiye’nin geldiği bir yaklaşım vardı. Biz de bunu düşündük. Ne Hollanda ne de Türkiye bu grupta iyi oyun çıkaramadı. Hollanda futbolu Hollanda futboludur. Bugün zor durumda olması onun kötü bir futbol olduğu anlamına gelmez.

‘BİZİM SORUNLARIMIZ ÇOK FARKLI’
Hollanda maçlarda skor sıkıntısı yaşayabilir. Her şey tartışılabilir orada ama bizdeki sorunlar çok farklı… Bizim önce bunları halletmemiz lazım. ‘Kim alındı, kim alınmadı, oyuna kim girdi’ gibi tartışmalardan çok daha büyük sorunlarımız var.
Ben buraya bir turnuvaya katılmak için gelmedim. Yoksa 2 maç kaybetmişsin, 3 maç kazanmışsın bu çok önemli değil. Benim 7 senelik sözleşme imzalamamın sebebi de bu sorunlardır zaten. Bu sorunları burada anlatıp zaman kaybetmeyelim, başkasının zamanını çalmayalım.

899

‘RAKİBİMİZ TURUNCU FORMALILAR’
Sneijder benimle çalışmış bir oyuncu. Onunla ilgili konuşmama gerek yok. Bir de Van Persie geldi. Türkiye’ye mâl olmuş iki kulübün oyuncuları. Bu da onlar üzerindeki baskıyı azaltacaktır, hatta onları sempatik kılacaktır. Bizim sahada görünen tüm turuncu formaları rakip görmemiz gerekir. Wesley burada 3. senesine başladı. Bu da onlara avantaj yaratacaktır. Robben’in hakkını vermek gerekir. Robben dünyadaki 8, 10 oyuncudan bir tanesidir. Hollanda gibi ülkelerin onun yerine koyacağı önemli oyuncular olur. Bir eksiklik hissedlir ama çok da fazla olacağını sanmıyorum.

 12numara

 Benzer Haberler

Takım halinde çok çalışıyoruz…  

Takım halinde çok çalışıyoruz…

”Sabotaj olsa gereğini yaparım”  

”Sabotaj olsa gereğini yaparım”

Baştürk’ten flaş Fatih Terim açıklaması  

Baştürk’ten flaş Fatih Terim açıklaması