Anasayfa > Röportajlar > Fatih Terim’den prim açıklaması12 Haziran 2017 Pazartesi, 09:43

Fatih Terim’den prim açıklaması

uo

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2018 Dünya Kupası Grup Elemeleri’nde millilerin 4-1 kazandığı Kosova maçının ardından basın toplantısı düzenledi.

İşte Terim’in açıklamaları:

“Çok rahat bir galibiyet aldığımızı söyleyemeyiz. Kosova kendi sahasında dişli bir rakip. Oyunun kontrolünü biz elimizde tuttuk. Öne geçmemize rağmen iki kişinin arasında olan bir yan toptan gol yedik. Beklemiyorduk.

3-1 olduktan sonra oyuncularım, 1 gol daha atarsak Ukrayna’yı geçeceğimizin bilincindeydi. O golü de bulduk. Onun için biz galibiyetimizi çok abartmıyoruz. Siz kaybettiğiniz için çok üzülmüyorsunuz. Kardeşler arasında böyle olmalı.

ARDA’NIN SESİ BİRAZ FAZLA YÜKSELDİ

“Prim konusunda bir kasıt yoktur. Ne olursa olsun prim listesinin sızması ve benim kontratımın sızması ayıptır! Sanki ben gayrimeşru çalışıyormuşum gibi kontratımı yayınlıyorlar “Buldum” falan diyerek… Bu çok ayıp… Burak benden gelip prim istemedi. Arda, Burak’ın hakkını ararken sesi biraz fazla yükseldi. Sesini yükseltmemesini söyledim.

AYNI UÇAKLA GERİ YOLLARDIM

Ben bir basın mensubu ile hostes münakaşa ediyor zannettim. İnce bir ses geldi, İPad’de maç izliyordum. Olan olayı net olarak görmüş olsaydım aynı uçakla geri gönderirdim. Uçaktan indim, kendi arabama bindim bana her şeyi tam olarak anlattılar. ‘Üstüne yatın, sabah hallederiz’ dedim.

SORUN SADECE PRİM DEĞİLDİ

2016’da bazı şeyler yaşandı. Bu sadece prim değildi. Ne yani biz toplandık, Burak’a prim vermeyelim mi dedik? Enteresan olan, yaşanmış şeylerin bizim için somut,sizin için soyut olmasıydı. Sadece prim değil. Antrenmanlara geç çıkıldı, fotoğraflara girilmedi. Fotoğrafları siz çektiniz. Biliyorsunuz.

Konya’da 150 bin Euro olan pirimin oyuncuların ısrarı ile 650 bin Euro yükseltildiği aynen doğru.

BEĞENMEZSENİZ YOLLARSINIZ

EURO 2016’dan döndükten sonra da bazı arkadaşları kadroya almadım. Bir yerde ilkeler, disiplin, herkesin kendini bilmesi önemlidir. Bir başarı elde etmek istiyorsanız, milli takımı kulüp takımı haline getirmek zorundasınız. Biz de bunu yaptık. Fransa’nın öncesi ve sonrasında, her kulüp takımının başına gelebilecek melanetler, bizim de başımıza geldi.

Kulüpte beğenmezseniz yollarsınız, cezasını verirsiniz. Ama Milli Takım’da oyuncular sizin değildi. Benim idare ettiğim hiçbir takımda problem yaşanmamıştır, dışardan idare ediliyorsa o ayrı… Kadroya almadım. Bir şans almalıdır, kazanmalıyız düşüncesi ile aldım. O tarihten bu tarafa bir şey var mı? Yok.
mkı

GAZETECİLERİ UÇAĞA BEN ALDIM

Evladımız yerine koyduğumuz bu oyuncuların daha iyi olması dışında biz ne düşündük ki? O tarihten sonra uçakta yaşanan olaya kadar herhangi bir olay meydana geldi mi? O süreçte muhabirlerle hiç mi karşılaşılmadı. Olay Bilal Meşe olayı değildir, olay gazetecilerin uçağa alınma meselesi de değildir. Gazetecileri ben aldım uçağa. Gazeteciler bizim uçakla gelmezlerse, sahura kadar direksiyon sallayacaklar dediler. Ben de bizimle gelebilirler dedim.

Bu ilk uygulama değildir. Biz UEFA finaline giderken bütün genel yayın yönetmenleriyle beraber gittik. Çok da hoş oldu. Oyuncularım, ekibimde yer alanların bildiklerini anlatmayacaklarını bilirler. Anlatırlarsa, kötü şeyler olacağını da bilirler. Yarın olursa yine uçağa alırım. Gazeteleriniz ücretleri de ödüyor. Uçakta da oyuncularla aranıza baraj koyuyoruz.

Kosova maçı yorumu

Fatih Terim, Kosova maçının 4-1’lik skora rağmen rahat geçmediğini vurgulayarak, “Özellikle kendi sahasında çok agresif oynayan bir takım vardı. Kosova, yeni yeni buralara ısınıyor ama meslektaşım Albert ile iyi yerlere gidecek gibi görünüyor. Oyunun kontrolünü elimizde tuttuk. Öne geçmemize rağmen iki kişinin arasında olan yan toptan gol yedik. Beklediğimiz bir şey değildi. Sonra toparlanma süreci yaşadık. İkinci yarı oyuna daha hakim bir milli takım vardı. Oyuncularımızdaki Ukrayna’yı averajla da olsa geçme fikri maçı 4-1’e getirdi.” şeklinde konuştu.

ARDA GÜZEL BİR METİN HAZIRLAMIŞTI
“Belki içimizdekilerin dışarıdan müttefikleri vardır! Arda Turan’ın milli takımdan nasıl çıkarıldığını bilmeyen mi var? Arda milli takımı bırakmadı mı? Bana alacak mısın diyorsunuz. Bu yapılanın karşılığı kırmızı karttır ve sahada kalamazsın. Ama önümüzdeki günleri kurtarabiliriz dedim Arda’ya. Çok da güzel bir metin hazırlandı. Ama sonra son anda vazgeçmiş Arda. Basın toplantısı yapmasını da biz istemiştik zaten.”

 12numara

 Benzer Haberler

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”  

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..  

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..  

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..