Anasayfa > Basketbol > Fenerbahçe’nin Ankara ziyaretinde sürpriz! Rıdvan Dilmen…30 Mayıs 2017 Salı, 18:16

Fenerbahçe’nin Ankara ziyaretinde sürpriz! Rıdvan Dilmen…

nvbg

Öte yandan kafilede sürpriz bir isim dikkat çekti. Rıdvan Dilmen de Fenerbahçe kafilesiyle birlikte yer aldı.

Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz Avrupa Şampiyonu Erkek Basketbol Takımımız ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Sabah saatlerinde özel uçakla Ankara’ya giden kafilemiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettikten sonra Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı.

Ziyarette Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, Başkanvekilimiz Mithat Yenigün, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Asbaşkanlarımızdan Nihat Özbağı, Ali Yıldırım, Önder Fırat, Ozan Balaban, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Cenk Başak, Selim Sapan ile Erkek Basketbol Takımımızın oyuncularıyla teknik ekibi, eski futbolcumuz Rıdvan Dilmen ile Fenerbahçe Ankara Şubesi Başkanı Zeki Tankal ve Şube yöneticileri yer aldı.

uıo

Anıtkabir ziyaretinde Başkanımız Aziz Yıldırım mozoleye çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından Başkanımız Aziz Yıldırım, Anıtkabir Anı Defterine duygu ve düşüncelerini aktardı. Başkanımız anı defterine şunları yazdı:

Büyük Mustafa Kemal Atatürk,

Fenerbahçe Spor Kulübü, zatıalinizin haklı iltifatlarına mazhar olmuş yegane spor kulübüdür. Bu günde huzurunuza, sizin, kulübümüze göstermiş olduğunuz iltifatlarınıza layık olmanın haklı gururu ve onuru ile geldik. Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, bir Türk takımına nasip olabilecek en büyük uluslararası sportif başarıyı elde etmiştir. Dünyanın ve Avrupa’nın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Euroleague’de kazanılan bu başarı, istikrarlı bir çalışmanın, yapılan yatırımların, fedakarlıkların, çalışmanın, taraftarlarımızın takımlarına olan tutkusunun bir sonucudur. Kazanılan şampiyonluk kupası, “Dünya Kulübü iddiamızın”, “Spor Kulübü olma iddiamızın” taçlandırılmasıdır. Fenerbahçe Spor Kulübü, böylesine büyük manada bir başarı elde etmiş olup, dünyanın her yerinde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bu büyük başarısı övgüyle layık bulmuştur.

jjjkk

Fenerbahçe Spor Kulübü, Cumhuriyetimizin kuruluşunda belirlemiş olduğunuz ilkeler ve göstermiş olduğunuz yüksek hedefler doğrultusunda ve bunlara bağlı olarak sportif faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunun içindir ki Kulübümüz yakın bir zamanda, ülkemizi bölmek, Cumhuriyetimizi yıkmak isteyen karanlık güçlerin hedefi olmuştur. Bu karanlık güçler, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün kurumlarını ele geçirmişken, taraftarımızın oluşturduğu çelik duvara çarpmış, sendelemiş ve ilk kez geri çekilmek zorunda kalmıştır.

t6778

Elde ettiğimiz Euroleague şampiyonluğu bunun için de son derece kıymetlidir. Fenerbahçe Spor Kulübü, Cumhuriyetimizin bir kurumu olarak dimdik ayaktadır. Karanlık güçler tarafından yıkılmamış, ele geçirilememiştir. Huzurunuzda söz veririm ki daima devletinin yanında, milletinin emrinde olan Kulübümüz ve camiamız, bundan sonra da daha nice büyük sportif başarıları ile huzurunuzda olacak, belirlemiş olduğunuz kuruluş ilkeleri ile açmış olduğunuz yolda, işaret etmiş olduğunuz istikamete doğru kararlı bir şekilde yürümeye devam edecektir.

Saygılarımla

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

Ziyaretin sonunda kafilemiz Anıtkabir merdivenlerinde Euroleague kupasıyla beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.

 12numara

 Benzer Haberler

Anadolu Efes 84-89 Fenerbahçe Doğuş  

Anadolu Efes 84-89 Fenerbahçe Doğuş

Muhteşem ‘DEV’ler : 67-62  

Muhteşem ‘DEV’ler : 67-62

OGM Ormanspor 54-57 Fenerbahçe  

OGM Ormanspor 54-57 Fenerbahçe