Anasayfa > Editör Seçimi/Manşet/Röportajlar > Fenerbahçe’nin geleceği parlak02 Ekim 2014 Perşembe, 18:30

Fenerbahçe’nin geleceği parlak

nb

Fenerbahçe’mizin yıldız futbolcusu Dirk Kuyt, sarı lacivertli kulübün genç futbolcularının çok fazla çalıştığını ve geleceklerinin parlak olduğunu söyledi.

Fenerbahçe’mizin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, eşi ve çocuklarıyla birlikte FB TV’ye açıklamalarda bulundu. Tecrübeli futbolcu takımın yeni formaları ve genç futbolcuları değerlendirdi.

Fenerbahçe’deki genç oyunculara iyi yaptıkları şeyleri de kötü yaptıkları şeyleri de söylediğini ifade eden Kuyt, sarı lacivetli kulübün geleceğinin parlak olduğunu söyledi.

Formalardan çok memnun olduğunu dile getiren tecrübeli futbolcu, “Gerçekten yüksek kalitede, çok kaliteli formalar. Aynı zamanda güzel de görünmesini istiyoruz tabii ki bu formaların. Kalite açısından, gerçekten çok memnunum bu formalardan. Aynı zamanda formaların görüntüsü de beni çok mutlu ediyor, ondan çok memnunum” dedi.

Fenerbahçe’nin genç oyuncularının geleceğinin parlak olduğunu ifade eden Kuyt, “Öncelikle şu konuda kendimi son derece ayrıcalıklı hissediyorum; ben gençken benden yaşça büyük insanlar vardı hep etrafımda, onlar her zaman benle konuşuyorlardı ve bana yardımcı oluyorlardı, benim daha iyi bir oyuncu olmama yardımcı oluyorlardı. Şu anda maalesef ben yaşlı bir oyuncu oldum artık. Fakat Fenerbahçe ile ilgili şöyle güzel bir konu var; biz gerçekten birkaç tane genç ve yetenekli oyuncuya sahibiz. Aynı zamanda hocamızın da bir özelliği var, biz şöyle bir hocaya sahibiz; o, onların A takımla antrenman yapmasından çekinmeyen, korkmayan bir hoca. Bizimle antrenman yapmak, genç oyuncular için gerçekten çok güzel bir durum. Bu, onların çok hızlı bir şekilde daha iyi birer oyuncu olmalarına yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

2014-10-02_dirk1

Ayrıca bizim gibi tecrübeli ve yaşça büyük oyuncular için de son derece önemli bir görev diye düşünüyorum, onlara yardım etmek ve onlara yanlışlarını anlatma konusu. Fakat aynı zamanda neleri iyi yaptıklarını da söylemek de büyük önem taşıyor. Ben onlarla konuşmayı seviyorum ve buna çalışıyorum. Bir şeyi iyi yaptıklarını düşündüğümde onlara söylüyorum. Fakat bir şeyi kötü ve yanlış yaptıklarını düşündüğümde de onlara söylüyorum. Ama ne söylersem söyleyeyim, onlara yardım etmek için söylüyorum. Ben hiçbir zaman onları kırmak, onları üzme amaçlı bir şey yapmıyorum. Belki bazen onlara karşı eleştirel yaklaşıyorum, bu tamamen onların daha güçlü olmaları ve bir gün umarım Fenerbahçe’nin A takımında oynayabilmeleri için. Bizim genç oyuncularımız için çok güzel bir yan daha var. Onlar gerçekten her zaman beni dinliyorlar ve antrenmanlarda son derece de iyi çalışıyorlar. Fenerbahçe’nin genç oyuncuları için gelecek son derece parlak gözüküyor” şeklinde konuştu.

 12numara

 Benzer Haberler

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”  

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..  

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..  

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..