Anasayfa > Haberler > Ferit Şahenk’ten yeni restoran30 Eylül 2016 Cuma, 20:03

Ferit Şahenk’ten yeni restoran

688
Fenerbahçe camiamızın önemli isimlerinden Ferit Şahenk’in yeme-içme sektöründeki faaliyetlerini yürüten şirketi D.ream yeni konseptleri Türkiye’ye getirmeye devam ediyor.

FERİT Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Grubu’nun yeme- içme sektöründeki faaliyetlerini yürüten şirketi D.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) yeni konseptleri Türkiye’ye getirmeye devam ediyor.

Kısa süre önce Ortaköy’deki Zuma’yı İstinyePark’a taşıyan D.ream’in Zuma’nın yerine Il Riccio’yu açacağı söyleniyordu, ancak D.ream deniz ürünleri restoranı olarak açılan balık restoranlarından çok farklı bir restoranda karar kıldı. Restoranın adı Capricorn (Oğlak Burcu).

Hürriyet’ten Elif Ergu’nun haberine göre, Ferit Şahenk de 1 Ocak 1963 doğumlu, yani Oğlak Burcu. Akdeniz deniz ürünleri restoranı olarak tanıtılan Capricorn her biri özel reçetelerle hazırlanan lezzetleri sunacak. Capricorn’un ekibinin başında Executive Şef Mehmet Fehmi Samancı ve Şef Giuseppe Palmieri bulunuyor. 300 kişilik restoran haftanın 7 günü açık olacak. Restoranın mönüsünde istiridye, istakoz, midye, karides ve ahtapotla hazırlanan farklı alternatifler var. Buzda istiridye, buharda Midye Kaserol gibi Türkiye’de çok da kolay bulunmayan lezzetler Capricorn’da olacak. Diğer taraftan Ferit Şahenk’in dünyaca ünlü Meksikalı restoran zinciri Cantina Laredo’yu da Türkiye’ye getireceği belirtiliyor.

ABD merkezli Consolidated Restaurant Operations bünyesindeki Cantina Laredo için de anlaşma sağlayan D.ream, bu restoranın ilk şubesini de İstanbul’da açacak. Hayırlı olsun diyoruz..

 12numara

 Benzer Haberler

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı  

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı

Maçın hakemi Bülent Yıldırım oldu..  

Maçın hakemi Bülent Yıldırım oldu..

Alex de Souza İstanbul’a geldi  

Alex de Souza İstanbul’a geldi