Anasayfa > Editör Seçimi/Haberler/Manşet > Fernandao’ya farklı görev..11 Eylül 2015 Cuma, 15:17

Fernandao’ya farklı görev..

rfr

Kjaer, Alves ve Ba’nın sakatlıkları nedeniyle Kasımpaşa maçında oynayamayacak olması Vitor Pereira’yı ilginç bir arayışa itti. Fernandao ile görüşen Portekizli teknik adam duran toplarda savunmaya yardım etmesini istedi ve özel çalışma yaptırdı.

F.BAHÇE teknik patronu Vitor Pereira, boy ortalaması 1.92 olan Kjaer, Alves ve Ba’nın yokluğunda boy ortalamasının çok düşmesi nedeniyle ilginç bir arayışa girdi. 1.85 boyunda olan Kadlec, 1.87 boyundaki Mehmet ve 1.84 boyunda Hakan ‘ın hava hakimiyetinin çok zayıf olması nedeniyle Pereira antrenmanda Fernandao’dan ilginç bir istekte bulundu. Pereira, Sambacıdan Kasımpaşa maçında, duran toplarda savunmaya gelerek stoper görevi görmesini istedi.

TRANSFERLER HEP UZUN BOYLU
BAŞARILI teknik adam Vitor Pereira, Mehmet Topal ve Kadlec’in arasına Fernadao’yu yerleştirerek santraforunu antrenmanlarda stoper olarak denedikten sonra oyuncusu ile bir toplantı yaptı ve hava toplarında savunmaya yardım etmesini istedi. Fenerbahçe’ye bu sezon hep uzun boylu oyuncuları transfer eden ve bu konuya büyük önem veren Portekizli Teknik direktör, savunmadaki bu sıkıntıyı çözmek için antrenmanlarda özel çalışmalarda yaptırıyor.

DURAN TOPLARDA EREN’İ FERNANDAO TUTACAK
Brezilyalı orta saha oyuncusu Josef’i de özel olarak çalıştıran Pereira takımının hava toplarında sıkıntı yaşayacağını düşünüyor. Özellikle rakibin 1.91 boyundaki santraforu Eren Derdiyok’un kendilerine bu konuda büyük sorun yaşatacağını düşünen Pereira bu nedenle duran toplarda Fernandao’nun kilit bir rol oynayacağını düşünüyor. Hücumdaki etkinliği ile Portekizli teknik adamın değişmezi olan Fernandao’nun bu yeni görevini nasıl gerçekleştireceği şimdiden merak konusu.

 12numara

 Benzer Haberler

Yıldırım: Adaylığımı yakında açıklayacağım..  

Yıldırım: Adaylığımı yakında açıklayacağım..

Dev araziyi satın alıyor!  

Dev araziyi satın alıyor!

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi  

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi