Anasayfa > Editör Seçimi/Manşet/Röportajlar > Hiddink’ten Kuyt’ın kararına ilk tepki04 Ekim 2014 Cumartesi, 00:09

Hiddink’ten Kuyt’ın kararına ilk tepki

88
Hollanda Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, milli takımı bıraktığını açıklayan Dirk Kuyt’ın kararına saygı duyduklarını söyledi.

Fenerbahçeli futbolcu Kuyt, bugün yaptığı açıklamada, “Dünya Kupası’ndan sonra kendimi hala güçlü hissediyordum ve milli takımda devam edebileceğimi düşünüyordum. Yeni hocamız Guus Hiddink ile konuştuk. Beni Dünya Kupası’nda oynadığım pozisyonlarda oynatmayı düşünmediğini iletti. Bu konuşmadan sonra da ben anladım ki istediğim kadar forma şansı bulamayacağım” sözleriyle milli takımı bıraktığını açıklamıştı.

Bunun ardından Hollanda Futbol Federasyonu’na konuşan Guus Hiddink, “Dirk Kuyt’ın kararına saygı duyuyorum. Hollanda futboluna kattığı her şey için ona teşekkür ediyorum” dedi.

Tecrübeli çalıştırıcı ayrıca, 2008 yılında milli takımı bırakan ünlü kaleci Edwin van der Sar’ın ardından Kuyt’ın da yokluğunun takımda hissedileceğini ifade etti.

Hollanda Futbol Direktörü Bert van Oostveen de, Kuyt’ın her zaman takım arkadaşlarına ve genç futbolculara örnek olduğunu belirterek, her şey için kendisine teşekkür ettiğini dile getirdi.

Bu arada Hollanda Milli Takım formasıyla 100’ler kulübüne girmeyi başaran Dirk Kuyt’ın milli takımı bırakma kararı Hollanda basınında geniş yankı uyandırdı.

 12numara

 Benzer Haberler

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”  

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..  

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..  

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..