Anasayfa > Editör Seçimi/Manşet/Röportajlar > İhtiyacı olan kazandı28 Eylül 2015 Pazartesi, 17:12

İhtiyacı olan kazandı

SW

Maç öncesi puan tablosuna baktığımızda kazanma zorunluğu olan takım Beşiktaş’tı. Fenerbahçe’nin ise mağlubiyet dışındaki sonuçlar lehine olacaktı.

Kadrolar açıklandığında Fenerbahçe’nin ideal diyebileceğimiz, Beşiktaş’ın ise daha ofansif kadro görüntüsü vardı. Maç başladığında ise kadroların dışında bir oyun gördük, özellikle ilk 15 dakikada Fenerbahçe’nin daha etkin, daha istekli olduğunu, gol bulup farklı bir strateji izleyeceğini gördük. Fakat Fenerbahçe için hesapta olmayan şey Beşiktaş’tan da pek görmeye alışık olmadığımız duran toplardan gelen 2 gol, Fenerbahçe için kötü Beşiktaş için ise olumlu bir durum oluşturdu.
2-0 geriye düşen Fenerbahçe şok olsa bile aynı anlayıştaki oyununu devam ettirdi. Beşiktaş ise yakaladığı skor ile geride durup kontraatak geliştirme düşüncesi içine girdi.
Duran topların gecesi olan maçta Tosic’in kendi kalesine attığı gol Fenerbahçe için maça tutunma, Beşiktaş açısından ise gerginliğin başladığı dakikalar oldu. İlk yarının bitimine doğru Markovic’ni yerine oyuna giren Volkan Şen’in yaptığı mükemmel ortada Fernandao’nun kafa vuruşu ve Tolga’nın kurtarışı ilk yarının skorunu belirledi.
SKORA RAZILARDI…

İlk devre futbolcuların istek, arzu ve coşkulu olmaları açısından beklentileri karşıladı. İkinci yarı Şenol Güneş orta sahadaki hakimiyeti geri alma adına yaptığı oyuncu değişiklikleri ile tamamen kontraatak futboluna döndü. Kontraatak düşüncesini Fenerbahçeli futbolcular geriye gelerek Beşiktaş’ın yakaladığı şansları değerlendirmesine müsaade etmediler. 65. dakikada Topal’ın oyunu hızlı başlatmasıyla defans arkasına sarkan Volkan Şen’in ‘top çıktı-çıkmadı’ lafları arasında yaptığı şık hareketlerle Van Persie’ye attırdığı gol iki takım açısından da dengeleri değiştirdi. Kalan 10 dakikalık bölümde iki takım bu skora razı görünürken Gökhan’ın defans arkasına atılan topta Şener’in yanından kestiği ortaya Gomez’in kafa vuruşu Beşiktaş adına galibiyeti getiren goldü.
Fenerbahçe adına kırılma anı diyebileceğimiz nokta Van Persie’nin 80. dakikada direkten gönen topuydu.
İkinci yarı beklentilerin uzağında bir maç olsa da kazanmaya daha çok ihtiyacı olan takımın galip geldiği bir maç izledik. Ligin başı olmasına rağmen heyecanın üst seviyede kalması futbol severler için önemliydi. Eğer Beşiktaş kaybetseydi ligin henüz başında 6 puanlık bir fark oluşacaktı. Bu da ligin gidişatını olumsuz etkileyebilirdi.HÜRRİYET

 12numara

 Benzer Haberler

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”  

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..  

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..  

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..