Anasayfa > Röportajlar/Sürmanşet > İlk devre sahada yoktuk!24 Kasım 2016 Perşembe, 22:03

İlk devre sahada yoktuk!

dvtitled-1
Dirk Advocaat, Zorya Luhansk galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz, takımımızın özellikle mücadelenin ikinci yarısında ortaya koyduğu performansla sahadan zaferle ayrıldığını şu şekilde ifade etti:

“Maçın ilk yarısında, sahada görmek istediğim futbolu oynamadık. Açıkçası maçta yoktuk. Sadece topun arkasından koştuk. Maçtan önce de bundan bahsetmiştik; sanki rakibi küçümsüyoruz gibi bir hava vardı ama bu öyle olmamalıydı. İlk yarıda oyunu kontrol eden taraf rakipti. Ancak çok fazla da pozisyon da yoktu. İkinci yarıda ise Stoch oyuna girdi ve onun hamlesiyle golü bulduk. İkinci yarıda iyi olan taraf bizdik. İlk yarıdan değil ama ikinci yarıdaki oyundan dolayı çok mutluyum.”

Önemli olanın maç maç düşünüp hareket etmek olduğunu söyleyen Dirk Advocaat, “Şu anda Pazar günkü karşılaşmayı düşünmemiz daha iyi olur. Avrupa’da uzağı düşünmemek gerekir. Pazar günü önemli bir maçımız var 2 hafta sonra Avrupa Ligi’nde Feyenoord ile karşılaşacağız. Biz maç maç bakacağız. Önceliğimiz bu” dedi.

Son olarak her oyuncunun bu takımın bir parçası olduğunu belirten Advocaat, “Şu anda herkes planlarımızın dahilinde ve bu oyuncuların ne istediğine bağlı. Oyuncularımın çoğunu mutlu görüyorum ama Ocak ayında ne olacağını bilemeyiz” diyerek sözlerini noktaladı.
Basın Toplantısı

Dirk Advocaat’ın basın toplantısında sorulara verdiği yanıtlar;

“İkinci yarı iyiydik. İlk yarıdaki futboldan mutlu değilim. Takımım ilk yarı kazanma isteğini göstermedi. İkinci yarıda rakibin kolay oyununu durdurduk ve galibiyeti hak ettik. Pazar günü bizi bekleyen önemli bir maç daha var. Feyenoord maçını konuşmak için erken. Öncesinde oynayacağımız üç maç var.

Kimin oynadığı ve kimin gol attığından önemlisi galibiyet. En önemlisi de takım içindeki dengeler. Her maç için bakacağım. Galibiyet için en iyi on bir sahada olacak. Pazar günkü maç için van Persie yedek kulübesindeydi. O yüzden Emenike oyundaydı. Oynamasa bile parasını alıyor ve fit olmalı. Bu şansı bulduğunda biraz daha fazlasını göstermeli.

Stoch her zaman yüzde yüzünü veriyor. Antrenmanlarda bunu yapıyor ve kulübede bile kendini yargılamıyor. Golün dışında da iyi işler çıkardı. Takıma verdiği katıdan dolayı mutluyum.

6 maçtır yenilmiyoruz ve en önemlisi bu. Takımımız iyi performans gösteriyor, ilk yarı hariç. Pazar günü bizi bekleyen bir maç var. Maç maç gitmeliyiz. Nereye kadar gideceğiz onu göreceğiz.”

 12numara

 Benzer Haberler

Aykut Kocaman’dan açıklamalar!  

Aykut Kocaman’dan açıklamalar!

Özbayraklı: “Ligin ikinci yarısına en iyi şekilde hazırlanıyoruz”  

Özbayraklı: “Ligin ikinci yarısına en iyi şekilde hazırlanıyoruz”

Fernandao: “En iyisini yapacağım”  

Fernandao: “En iyisini yapacağım”