Anasayfa > Röportajlar > İyi sonuçlarla gruptan çıkarız..23 Eylül 2016 Cuma, 18:30

İyi sonuçlarla gruptan çıkarız..

bnhh

Futbol Takımımızın milli oyuncularından sağ bekimiz Şener Özbayraklı, şanssız bir başlangıç yaptıklarını ancak, kendi güçlerinin farkına vardıkları sürece rakibin kim olduğunun çok da önemli olmadığını söyledi.

Yeni yayın dönemiyle birlikte HD yayına geçen FBTV’nin bugünkü konuğu Şener Özbayraklı oldu. Canlı yayında Fatih Demirkol’un sorularını yanıtlayan Şener Özbayraklı lig yarışını şu sözlerle değerlendirdi:

“Şanssız bir başlangıç yaptık ve bir adım da olsa geriye düştük. Gördüğüm kadarıyla kulübün ne denli büyük olduğunun farkındayız. Zorlu rakipler var ama biz kendi gücümüzü bildiğimiz sürece rakiplerimizin kim olduğuna bakmıyoruz. Biz her maçta galibiyet için çıktık, çıkıyoruz; rakiplerin kim olduğu bizi ilgilendirmiyor. Galibiyetler lazım bize güven için. Taraftarımızla birlikte onu başarırsak, rakiplerin kim olduğu bizim için önemli değil”

Feyenoord maçı hakkında ise Şener, “UEFA ligi de bizim için çok zor bir kuraydı. Şampiyonlar Ligi gibi çok zor bir gruba düştük. Ama dediğim gibi biz kendimizi bildiğimiz zaman çok da önemli değil. İç saha maçlarında galip gelmeliyiz.
” diye konuştu.

bgh

Antrenmanlardan sonra dinlenmeye özen gösterdiğini, 3-4 saati tesiste geçirdiğini, takımda en çok oda arkadaşı Alper ile samimi olduğunu söyleyen Şener, takım içi yemeklerin fazla olmasının, birbirlerini motive etmenin önemli olduğunu ve bunları bu sene daha fazla yapacaklarını söyledi. Şener, “Aslında buraya gelmeden önce kendime çok özen göstermiyordum. Buraya gelince bazı şeyleri geliştirmem gerektiğini anladım. Benim bazı eksiklerim var ve bunu en iyi şekilde yukarı çıkarmam gerekiyor, bunun bilincindeyim. Kendimi hazır tutmam gerekiyor. Bu yönde kendimi çalışmaya veriyorum” dedi.

Teknik Direktör Dirk Advocaat hakkında, “Yeni yeni o bizi, biz de onu çözmeye çalışıyoruz. Yeri geldiğinde espri yapmayı seven biri ama genelde ciddiyetini koruyan bir hoca” ifadelerini kullanan Şener, mevkii hakkında. “Bizim ilk gördüğümüz kadarıyla bir bekin asli görevi defanstı. Sonrasında yaptığı işler ekstra olmalara görülürdü. Ama şimdi hem defans hem de önde yaptığı işler olarak değerlendiriliyor. Bunun farkındayız. Artık bizden istenen sadece defans değil. Bir bekin defans harici de katkı vermesi büyük bir artı olarak görülüyor. Bazen kanatlardan işi bitirmeniz gerekiyor. Defans harici de iş yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

“Güçlü bir yapıya sahibim ben de bunun geliştirmek için çalışmalar yapıyorum. Şut atmayı severim, bazen o idmanlara katılıyorum. Kanadın orta açması farklı bir meziyet. Takımda çok iyi frikik atan oyuncular var” diyen Şener, iyi orta açma ve şut konusunda Alper ile yarışmalar düzenlediğini söyledi ve Alper’in kendisinden daha yetenekli olduğunu kaydetti. Sütlaç ve pestili çok sevdiğini söyleyen Şener yaşıtı olan takım arkadaşlarıyla art niyetsiz şakalar yaptıklarını da ifade etti.

bgh

Milli takımla ilgili Şener, “Aslında ilk maçta bizden kimse 1 puan beklemiyordu Avrupa şampiyonasında da mağlup olmuştuk. Biz Türküz ve çok farklı duygularımız var. Çocukluk hayalim bu formayı taşımaktı ve daha yolun başındayım. İlk kez o formayı giydiğimde heyecanlandım. Bizden beklentiler çok. O mücadeleyi elimden geldiğince yapıyorum. Daha ilk maçı oynadık, önümüzde çok maç var. O formanın yükü daha farklı, maçları en iyi şekilde geçeriz” diye konuştu.

Fenerbahçe’de çıktığı ilk maçla birlikte büyük bir heyecan duyduğunu söyleyen Şener, “Lige şanssız bir başlangıç yaptık. Ancak kazandıkça bize güven gelecek. Güven geldikçe de takım olarak birbirimize sarılacağız” diye konuştu.

 12numara

 Benzer Haberler

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”  

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..  

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..  

Bayraktaroğlu’ndan Derbi İtirafı: Fenerbahçe devam eder..