Anasayfa > Yazılar > Kanarya’nın zafer gecesi05 Nisan 2013 Cuma, 01:45

Kanarya’nın zafer gecesi

nuroootled-1

Fenerbahçe UEFA Avrupa sınavında en önemli maçlarından birisini oynadı. Öyle ya bu maç sıradan bir maç değildi. Avrupa’da ilk dört için mücadelenin ilk maçıydı ve evinde oynuyordu. Saha ve seyirci avantajını iyi kullanmak istiyor ve de ikinci maç için skor avantajı peşindeydi. Maça çok tempolu ve iyi başlayamayan kanarya zaman geçtikçe oyuna ağırlığını koymasını bildi. İki topu direkler tarafından kurtarılan pozisyonları milyonlara adeta saç baş yoldurdu. Buna rağmen oyundan asla kopmayan kanarya ikinci yarıda ki daha etkili oyunu ile karşılaşmaya başladı.

 

Aykut Kocaman geçte olsa Mehmet Topal’ı alıp Caner’i oyuna dâhil etmesi ile bir anda oyunun tek hâkimi oldu. Topal hazır değildi ve Fener 10 kişi oynadı dersek doğru söyleriz. Fenerbahçe’yi adeta şaha kaldıran Caner maça damgasını çok geçmeden vurdu. Biri penaltı, diğeri ise müthiş frikiğinden dönen topa Kuyt’ın dokunması onun hanesine artı olarak yazıldı. Caner Fenerbahçe’yi alıp götürdü diyebilirim..

 

Şimdi bütün kozlar Fenerin elinde ancak yinede çok dikkat etmeli. Sonuçta çok sıradan bir takım olmayan Lazio rövanşta elinden geleni mutlaka yapacaktır. Maçın seyircisiz oynanacak olması Fenerbahçe adına büyük avantaj olabilir. Fenerbahçe’nin orada mutlaka gol atacağına eminim. Fener, Lazio’dan çok daha iyi bir takım. Eğer elenirse çok yazık olur. Ancak ben turu rahat geçeceğimizden son derece eminim.

kuyt_sevinc_lazio_040413

Tekrar Fenerbahçe futbol takımını Türk Milletine bir Avrupa zaferi daha yaşatmasından dolayı tebrik ediyorum..

05-04-13-nb

 12numara

 Benzer Haberler

Rahat uyu ağabey..  

Rahat uyu ağabey..

Provokatörlere Dikkat!  

Provokatörlere Dikkat!

Rantçılardan ani manevra!  

Rantçılardan ani manevra!