Anasayfa > Manşet > Kazadan sağ kurtuldu, hastanede hayatını kaybetti29 Kasım 2016 Salı, 17:00

Kazadan sağ kurtuldu, hastanede hayatını kaybetti

vb
Brezilya Ligi takımı Chapecoense takımının futbolcularını taşıyan uçak Kolombiya yakınlarında düşmüş ve 76 kişinin hayatını kaybettiği duyurulmuştu. Mucize eseri kurtulan üç futbolcudan Danilo ile ilgili kötü haber hastaneden geldi...

Kolombiya’nın Medellin şehri yakınlarında içinde Brezilya takımı Chapecoense’nin bulunduğu uçağın düşmesinin ardından bölgede hemen arama ve kurtarma çalışmaları başlamıştı.

sputnik-640

Danilo hastanede hayatını kaybetti

77 kişinin hayatını kaybettiği kazada 2 futbolcunun yaralı olarak kurtarıldığı belirtildi. Chapecoense’nin 2 kalecisi Danilo ve Follmann’ın yansıra sol bek Alan Ruschel’in de kazadan yarılı olarak kurtulduğu ve hastenede tedavilerinin sürdüğü belirtilmişti. Bu isimlerden Danilo’nun hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

a30a50f8013b87869ac809875a3257f4

Haberi alınca şoka girdiler…

Chapecoense takımında bazı oyuncuları ise sakatlıklar, cezalar nedeni ile teknik direktör Caio Junior tarafından kadroda yar almadı. Bu isimler ise; Baby, Demerson, Marcelo Boeck, Andrei, Hyoran, Martinuccio, Nivaldo ve Rafael Lima olduğu belirtildi. Kadroda olmadığı için takım arkadaşlarıyla birlikte Kolombiya’ya gitmeyen Chapecoense oyuncuları ölüm haberini duyunca adeta şoka girdi.

Brezilya basınında yer alan haberlere göre uçakta 95 kişinin olması bekleniyordu ama düşen uçakta 72 kişi vardı. Bunların 48’i Chapecoense takımı kafilesi, 21 gazeteci, 3 misafir ve cabin görevlilerinden oluştuğu bilgisi veriliyor.

3 GÜN YAS İLAN EDİLDİ

Brezilya Ligi Takımları’ndan Chapecoense takımının Kolombiya’da düşen uçağı sonrası ülkede 3 gün ulusal yas ilan edildi. Brezilya halkı büyük facia sonrasında sokaklara dökülerek üzüntülerini dile getirdiler.

81 kişinin bulunduğu uçakta son gelen bilgilere göre 76 kişi hayatını kaybetti. 5 kişi ise yaşam savaşı veriyor. Oyunculardan Alan Luciano Ruschel, Marcos Danilo Padilha ve Jacson Ragnar Follmann kazada kurtulan isimler arasında.

Futbol camiasının önemli isimleri Brezilya takımının yaşadığı büyük felaket sonrasında başsağlığı temennilerinde bulundular. Neymar, Wayne Rooney, Iker Casillas ve Michael Ballack ve birçok önemli isim sosyal medyadan üzüntülerini ifade ettiler.

Real Madrid takımı ise antrenmanda meslektaşları için 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirdi.

Kolombiya basınından gelen bilgilere göre uçak kazası yoğun yağmur sebebiyle gerçekleşti.

Olay sonrasında Güney Amerika Futbol Federasyonu CONMEBOL tüm maçları erteledi.

 12numara

 Benzer Haberler

Kocaman taraftara sitem etti..  

Kocaman taraftara sitem etti..

Fikstür açıklaması..  

Fikstür açıklaması..

Aziz Yıldırım’dan dördüncü yıldız mesajı  

Aziz Yıldırım’dan dördüncü yıldız mesajı