Anasayfa > Röportajlar > Kulübede oturmam gerekirse de otururum09 Ocak 2018 Salı, 15:06

Kulübede oturmam gerekirse de otururum

SOLled-1

Fenerbahçemizin İspanyol forveti Roberto Soldado, takımımızın Antalya kampında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ligin ikinci yarısına hem taktiksel hem de fiziksel anlamda en iyi şekilde hazırlandıklarını ifade eden Soldado, yakaladıkları çıkışı sürdürmek istediklerini söyledi.

“Hem Lig’de hem de Kupa’da istediğimiz noktaya ulaşmak istiyoruz” şeklindeki açıklamasıyla takımımızın, her kulvarda zirve mücadelesinin içinde olduğunu vurgulayan İspanyol yıldız, takım içindeki uyumdan da söz etti.

soldado-4-_5876

Sözlerine kamp sürecini değerlendirerek başlayan Roberto Soldado, “İyi bir hafta geçiriyoruz. Böyle çalışmalara ihtiyaç var. En iyi şekilde çalışıyoruz. Şu anda ligin ikinci yarısında bizi bekleyen karşılaşmalara odaklandık. Taktiksel ve fiziksel anlamda zorlu olacak olan mücadelelere hazırlanıyoruz. İki kulvarda mücadelemiz devam ediyor. Kupada ve ligde en iyi noktaya ulaşmak istiyoruz. Şampiyon olmak istiyoruz. Önümüzde bizi bekleyen 5 ay var ve hedefimiz net. Doğru hamleleri yaparak bu 5 ayı geçirmek istiyoruz. İyi çalışıyoruz ve özgüvenimiz de yüksek. Sezonun başıyla kıyaslarsak şu anda çok iyi bir seviyedeyiz.” dedi.

Her zaman takım için mücadele eden bir futbolcu olduğunu ifade eden Roberto Soldado, “Daha fazla süre almak için çalışıyorum. Herkes sahada olmak ister. Hocamızın değişiklik karalarına saygı duymalıyız. Takım için işler iyi gidiyor. Kişisel çıkarlardan önce takım gelir. Ligin ikinci yarısında umuyorum ki daha fazla süre alabilirim. Beni transfer etme sebepleri de bu; daha fazla gol atmak. Kesinlikle adaptasyon sürecinin geride kaldığını düşünüyorum.” şeklindeki açıklamasıyla adaptasyon sürecinin de geride kaldığını söyledi.

soldado-1-_587

Performansının gün geçtikçe daha iyiye gittiğine de işaret eden Soldado, “Kişisel olarak şu ana kadarki performansımdan memnun değilim, çünkü ben buraya takıma faydalı olmaya, takım için önemli olmaya geldim. İkinci yarıda hedefim; önemli bir oyuncu haline gelmek. Şampiyon olmak için kulübede oturmam gerekirse de otururum ama takımın şampiyonluğunda pay sahibi olmak istiyorum.” dedi.

Sezon başına kıyasla çok daha iyi bir noktada olduklarını dile getiren yıldız futbolcu, “Sezon başında yeni bir takım kuruldu. Çok sayıda oyuncu geldi ve gitti. Uyum sürecinde de bu anlamda zorluklar oldu. Takım arkadaşlarımızı ve kulübümüzü tanımak zorundaydık. İstediklerimizi sahaya yansıtmak zaman aldı. Ancak ilk yarının son bir buçuk aylık döneminde takım rayına oturdu ve zamanla özgüvenimiz arttı. Daha iyi oynamaya başladık. Umuyorum ki üzerine katarak ilerleriz. 40 puanlık bir hedefimiz var ve bu puanları alıp hedefimize ulaşmak istiyoruz.” diye konuştu.

Taraftarın tutkusuna da vurgu yapan Soldado, “Açıkçası futbolu taktik anlamında değerlendirirsek Türk futbolunu tanımıyordum. İspanya’da çok fazla Türk futbolu izlenmiyor. Ancak zaten statlardan görüntüler görüyorduk ve taraftarın çok tutkulu olduğuna şahit oluyordum. Buraya gelen her yabancı taraftarın tutkusu karşısında şaşırıyor. Saha içinde taraftarların itici güç olduğunu hissetmek harikadır. Bir futbolcu için taraftarlara keyif vermek en güzel şeydir. Umuyorum ki sezon sonuna kadar bu destek devam eder.” diyerek taraftar desteğinin önemine dikkat çekti.

soldado-4-_5876

Sezon başına kıyasla takım içindeki uyumun arttığını dile getiren İspanyol forvet, “Sezon başında çok zorlandık ve istenilen seviyeye ulaşamadık. Kendimizi iyi hissetmiyorduk ve kafalarda soru işaretleri vardı. Ancak sonraki dönemde çok daha iyi bir seviyeye geldik. Kafa olarak iyi hissetmeye başladık. Ligdeki ilk maç Göztepe maçı olacak ve son 1,5 aylık dönemdeki performansımızı sezon sonuna kadar sürdürmek istiyoruz. Şampiyonluk yarışının içinde olacağımızı Göztepe maçıyla göstermek istiyoruz.” diyerek şampiyonluk yarışının içinde olacaklarının da altını çizdi.

Roberto Soldado, bir basın mensubunun Villarreal forması giyen Türk futbolcu Enes Ünal ile ilgili yönelttiği soruya ise şu şekilde cevap verdi:

“Enes ile kısa bir süre çalıştık ve fizik olarak güçlü bir isim. Adaptasyon sürecine ihtiyacı vardı. Gelecekte Villarreal için önemli bir oyuncu olacaktır. Mütevazı ve çalışkan bir oyuncu. Büyük bir kulüpte oynuyor.”

Son olarak İngiltere Premier League ekiplerinden Everton’a transfer olan Cenk Tosun’a başarılar dileyen Roberto Soldado, “Adaptasyon sürecine ihtiyacı var ve İngiltere ligine uyum sağlamak kolay değil. Zor bir lig İngiltere ve ona bol şanslar diliyorum. Umuyorum her şey iyi gider. Güzel bir lige gitti.” diyerek sözlerini noktaladı.

 12numara

 Benzer Haberler

Yıldırım: Adaylığımı yakında açıklayacağım..  

Yıldırım: Adaylığımı yakında açıklayacağım..

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”  

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..  

Şampiyonluk yarışının içinde olacağız..