Anasayfa > Haberler > Kulüpler birliği değişiklik istiyor06 Eylül 2013 Cuma, 14:35

Kulüpler birliği değişiklik istiyor

Untitled-1
Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Mesut Hoşcan, “Türk futbolunda alınan bazı kararlar var. Bu kararları, gelecek yıl bazı farklılıklar olması yönünde TFF’ye iletmeyi düşünüyoruz” dedi.
Eskişehirspor Kulübü Başkanı da olan Hoşcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk futbolunun son dönemde adeta “bıçak sırtı”ndan geçtiğini kaydetti.
Türk futbolunun önünde önemli sorunların olduğunu anlatan Hoşcan, “Türk futbolunda alınan bazı kararlar var. Bu kararları, gelecek yıl bazı farklılıklar olması yönünde Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) iletmeyi düşünüyoruz. TFF ve kulüplerin işbirliğiyle geçişlerin olması gerekiyor. Türk futbolunun ve A Milli Futbol Takımı’nın gelişmesi doğrultusunda bazı kararlar alındı” diye konuştu.
“Futbolda iyi yönlü bir değişim var”
Hoşcan, Türkiye’nin oyunculara ve teknik direktörlere, yüksek maliyetler ödemede Avrupa’nın birinci ülkesi olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
“Gelirleri yüksek olan kulüplerin oyunculara verdiği paralar örnek teşkil ediyor. Bazı yıldız futbolcular da ’benim neyim eksik’ diyerek yüksek paraları talep ediyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sigorta primleri, stopajlar, vergiler, Türk futbonun önündeki önemli sorunlar. Her futbol takımının bu konulardaki sorumluluklarını yerine getirmesi gerekiyor. Futbolun gücüne güvenerek, ’bana nasıl olsa bir şey olmaz’ mantığıyla hareket edilmemelidir. Dengeleri içimizde çözmek zorundayız. Futbolcu ithal eden değil, ihraç eden bir konuma geldiğimizde Türk futbolu farklılaşacaktır. Küfür ve kötü tezahürattan uzak durulmalıdır. Yöneticilerin, başkanların, teknik ekiplerin, tribüne oynamaması lazım. Futbolda iyi yönlü bir değişim var. Umutluyuz. Türk futbolu, orta ve uzun vadede daha iyi konuşulacaktır.”

 12numara

 Benzer Haberler

Dev araziyi satın alıyor!  

Dev araziyi satın alıyor!

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi  

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun  

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun