Anasayfa > Basketbol > Mahmutoğlu: “Sonuna kadar savaşacağız”16 Mayıs 2017 Salı, 14:48

Mahmutoğlu: “Sonuna kadar savaşacağız”

FRTT

Erkek Basketbol Takımımızın Kaptanı Melih Mahmutoğlu, Final Four’daki ilk rakibimiz Real Madrid’i çok iyi tanıdıklarını, rakip için de aynı şeyin söz konusu olduğunu, artık son sözleri oyuncuların sahada söyleyeceğini belirterek, “Biz elimizden geleni yapacağız. Ayrı güzel bir heyecan var takımda. Sahada sonuna kadar savaşacağız” dedi.
İnşallah Kadın Basketbolda Şampiyon Oluruz

Kaptan Melih Mahmutoğlu, FB TV’de canlı yayınlanan 40+ Basketbol programına konuk oldu ve Barış Yalçınsoy ile İlker Üçer’in sorularını yanıtladı. İlk olarak Kadın Basketbol Takımımızın yarın YDÜ ile oynayacağı Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisi son maçı hakkında konuşan Mahmutoğlu, “2-0’dan 2-2’yi yakalamak çok önemlidir. Şimdi rakipteki stres daha fazla. Takımımız kendine geldi. Ben çok avantajlı olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah şampiyon oluruz” dedi.

İstanbul olması bizi ayrıca motive etti

Takımın son dönemlerde oynadığı maçları değerlendiren Melih Mahmutoğlu,
“Panathinaikos maçına kadar hem eksiklerimiz vardı hem de istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık diye düşünüyorduk. Saha avantajını kaybettik ama biz tam takım oynadığımız da oradan da galip ayrılacağımızı biliyorduk. Bunu yaptık. Seriden sonra tüm takım en iyi şekilde Madrid maçına odaklandı. Sakatlar iyileşti ve çok iyi 2 maç oynadık. Efes ve Beşiktaş maçlarını çok iyi oynadık. Takımın güveni yerinde. En iyi şekilde hazırlanıyoruz, motiveyiz ve tamamen oraya odaklandık. Bundan sonra konuşacak fazla bir şey yok. Elimizden geleni yaparak finale kalacağız ve ondan sonra final maçını düşünürüz. 3 senedir üst üste final four oynuyoruz artık orada oynamayı öğrendik ve tecrübelendik Bunun gerçek başarı olması için arka arkaya olması lazımdı ve bunu başardık. Ama her şey, sonunun kupayla bitmesine bağlı. Biz elimizden geleni yapacağız. Ayrı, güzel bir heyecan var takımda. Sahada sonuna kadar savaşacağız” diye konuştu. Sezon başından beri Final Four’un İstanbul’da olmasının kendilerine ayrı bir motivasyon kattığını belirten Kaptan, “Salonda yüzde 60-70 Fenerbahçe taraftarı olacağını düşünüyoruz. Her şey inşallah istediğimiz gibi gider” dedi.

hh

Sakatlık her takımı etkiler ama bizi daha fazla etkiliyor

“Tam takım olarak oynamaya alıştık. Artık tam olduğumuz zaman ne oynayacağımız, nerede ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Hepsi karakterli oyuncular. Sakatlık her takımı etkiler ama bizi biraz daha fazla etkiliyor. Şimdi istediğimiz şekilde ilerliyoruz Artık bütün iş bizim üstümüzde” diyen Mahmutoğlu, değişen formatın kendilerini çok zorladığını, birçok kez 48 saatten kısa zamanlarda 2 maç oynadıklarını, sakatlıkların iyileşmesiyle en iyi basketbolu sahaya yansıttıklarını kaydetti.

10-15 yaşlarında hayalin ne deselerdi, bundan fazlasını söylemezdim

Böyle bir konumu hep hayal ettiğini söyleyen Mahmutoğlu, “Çok farklı bir şey benim için, çok büyük bir şans. Sorsalardı bana 10 15 yaşımdayken, bundan fazla bir şey istemezdim. Hele ki o kupayı Pazar günü takımla birlikte orada kaldırırsak… İnsanların rüyalarına giriyor. Allah’a çok şükür böyle bir takımın, Fenerbahçe’nin taraftarı olduğum ve bu kulübün takımının kaptanı olduğum için. En iyisini yapmak benim içir bir görev. Bu hisleri hep yaşıyorum. İnşallah benim üstüme düşen saha içinde ve saha dışında en iyisini yapmak” dedi

Madrid’i 70 sayılarda tutmalıyız

Real Madrid maçı hakkında ise Melih Mahmutoğlu, “Normal sezonda iki maçı da istediğimiz gibi oynadık. En iyi şekilde analiz ediyoruz, Madrid’i ezberledik. Aynı normal sezonda oynadığımızı gibi oynamamız gerekiyor. Onları 70 sayılarda tutarsak rahat bir galibiyet olur. Onlar bizi, biz onları çok iyi tanıyoruz. Artık sahada çıkıp en iyi savaşan oyunu kazanacak. Geçen yıl bir tek top kaybının nelere mal olduğunu biliyoruz. Antrenmanlarda da ona çalışıyoruz. Final Four’da her saniye, her top çok önemli. Bunun bilinciyle sahaya çıkacağız” diye konuştu.

Obradovic’in tecrübesi çok önemli

Obrodovic’in tecrübesinin kendilerini çok şey kattığını belirten Mahmutoğlu, “Onunla olmak bizim için büyük bir şans. İnşallah O da Fenerbahçe camiası altında Euroleague Kupasına uzanır. O ne söylüyorsa, onu yapıyoruz” dedi.

Tahminim Fenherbahçe

Taraftardan her zamanki gibi kendilerini desteklemelerini isteyen Melih Mahmutoğlu, final four’daki 4 takımın genelde beklenen takımlar olduğunu ve 2 yıl önceki Final Four’un aynısı olduğunu, gönüllerinin Darüşşafaka ve Anadolu Efes’in de burada olmasını istediğini belirterek, tahminini, “Tahmin etmesi çok zor ama ben Fenerbahçe şampiyon olur diyorum” şeklinde açıkladı.

 12numara

 Benzer Haberler

Anadolu Efes 84-89 Fenerbahçe Doğuş  

Anadolu Efes 84-89 Fenerbahçe Doğuş

Muhteşem ‘DEV’ler : 67-62  

Muhteşem ‘DEV’ler : 67-62

OGM Ormanspor 54-57 Fenerbahçe  

OGM Ormanspor 54-57 Fenerbahçe