Anasayfa > Dünya'dan Spor > Markovic bildiğiniz gibi..23 Kasım 2016 Çarşamba, 15:38

Markovic bildiğiniz gibi..

4678
Liverpool’dan Sporting Lizbon’a kiralık olarak gönderilen Lazar Markovic, Fenerbahçe’de olduğu gibi 90 dakikayı tamamlayamıyor.

Lazar Markovic, geçen sezonu Fenerbahçe’de kiralık olarak geçirmişti ve ligde sadece 14 maçta oynayabilmişti. Liverpool’un Sporting’e kiraladığı Lazar Markovic bir türlü kendisinden beklenen patlamayı yapamıyor.

Geçen sene Fenerbahçe’ye, bu sene de Sporting’e büyük umutlarla kiralanan Sırp kanat oyuncusu, hala 90 dakikayı kaldıramıyor. Geçen sezon Fenerbahçe ile ligde 14, toplamda sadece 21 maça çıkabilen Markovic, sezonun yarısını sakat olarak geçirmişti.
Markovic’in 90 dakikayı kaldıramama sorunu Portekiz’de de devam ediyor. Sporting Lizbon formasıyla 10 maça çıkan 22 yaşındaki futbolcu, hiç bir maçı 90 dakika tamamlayamadı. Sırp futbolcunun bu sezon en çok süre aldığı maç, 65 dakika oynadığı Borussia Dortmund maçıydı.

DEĞERİNDEN ÇOK ÖDENDİ

Eski Sporting futbolcusu Antonio Pacheco’da mozzartsport’a yaptığı açıklamada Markovic’e verilen paraların değmeyeceğini düşünüyor. “Benfica’dan ayrılırken ona verilen para, onun gerçek değerinden çok daha yüksekti” diyen Pacheco, ”Markovic’i getirmek büyük bir transfer yanlışıydı. Daha genç oyunculara şans vermek ve onları geliştirmek çok daha mantıklı bir hareket olurdu” dedi.

Markovic’in Sporting ile olan kiralama sözleşmesi 2017’de bitiyor. Genç futbolcunun Liverpool ile sözleşmesi ise 2019’da sona eriyor.
12NUMARA DIŞ HABERLER

 12numara

 Benzer Haberler

Özil Takımda kalacak mı?  

Özil Takımda kalacak mı?

Palmeiras’ın tesislerine gittiler!  

Palmeiras’ın tesislerine gittiler!

Lucas Lima için görüşmeler başladı!  

Lucas Lima için görüşmeler başladı!