Anasayfa > Haberler > Mesut’un gidişi Real Madrid’i karıştırdı03 Eylül 2013 Salı, 16:02

Mesut’un gidişi Real Madrid’i karıştırdı

1085525-17275710-640-360
İspanya 100 milyon avroluk Bale’den çok Mesut Özil’in takımdan ayrılışını konuşuyor. Mesut’un takımdan gönderilmesindeki hedef adam Ancelotti.
Real Madrid yaklaşık 100 milyon avro ödeyerek transfer ettiği Galli futbolcunun takıma katılışına sevinemedi. Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in transferin kapanmasına yarım saat kale Arsenal’a transfer olması İspanya’da büyük tepki yarattı.
Real Madridli futbolseverler Özil’in ayrılışına ilk tepkiyi Bale’nin imza töreninde gösterdi. Bir grup taraftar Real Madrid Başkanı Florentino Perez’in tören esnasında yaptığı konuşmayı keserek “bize Mesut’tan bahset” diye bağırdılar. Taraftarlar bununla da kalmayarak Bernabeu Stadı önünde eylem yaptılar. Medya kuruluşlarını da mail yağmuruna tutan Madridli taraftarlar Mesut’un kimler tarafından gönderildiğinin kamuoyuna açıklanmasını istediler. Twitter ve Facebook gibi sosyal medyada da Mesut’un gönderilmesi Bale’nin transfer edilmesinin önüne geçti.
Mesut Özil’in Arsenal’a transferi İspanyol medyası tarafından da günün en çok tartışılan konusu oldu. Ülkenin önde gelen spor yazarları Real Madrid’in Mesut’u göndermekle tarihi bir hata yaptığını hatırlatarak Madrid’in ligde ve şampiyonlar ligi’nde başarılı olmaması halinde bunun faturasının teknik direktör Ancelotti ve başkan Perez’e kesileceği uyarısı yaptılar. Spor yazarları bu gönderilişin perde arkasında İtalyan teknik direktörün olduğunu da vurgulayarak, Mesut’un gölgesinin Ancelotti’yi sürekli takip edeceğini belirttiler.
Bu arada Real Madrid’de attığı gollerin bir çoğunun asistliğini yaptığı yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo da Mesut’un ayrılışına üzüldüğünü söyledi. Özil’in aldığı karara saygı duyduğunu kaydeden Ronaldo, eski takım arkadaşına yeni kulübünde başarılar diledi.

 12numara

 Benzer Haberler

Dev araziyi satın alıyor!  

Dev araziyi satın alıyor!

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi  

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun  

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun