Anasayfa > Haberler > MHP Genel Başkanı Bahçeli: Hainlerin başına gök kubbeyi yıkacağız01 Ocak 2017 Pazar, 17:30

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Hainlerin başına gök kubbeyi yıkacağız

687
MHP Genel Başkanı Bahçeli, İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin, “Yıkılmayacağız, yenilmeyeceğiz, pekişen kardeşliğimizle, güçlenen azmimizle, kuvvetlenen irademizle hainlerin başına gök kubbeyi yıkacağız.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin paylaşımda bulundu.

“(Yeni bir yılın sıcaklığıyla umutlanalım) derken, Türkiye’nin yeni bir terör saldırısıyla sarsıldığını” belirten Bahçeli, azılı katillerin bu defa bir gece kulübünü hedef aldığını, masumların alçakça katledildiğini, 2017 yılının ilk anlarında terörün hain ve vahşi yüzünü tekrar gösterdiğini kaydetti.

“Acımız büyüktür, öfkemiz büyüktür, ama metanetimiz de büyüktür”
Noel Baba kılığına girmiş bir caninin Ortaköy’deki gece kulübünü kana boğduğunu, aralarında turistlerin de bulunduğu 39 kişinin hayatını kaybettiğini anımsatan Bahçeli, şu ifadelere yer verdi:

“Bu menfur saldırıda 4’ü ağır olmak üzere, 65 kişi de yaralandı. Acımız büyüktür, öfkemiz büyüktür, ama metanetimiz de büyüktür. Hunhar terör saldırısında şehit olan polisimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yaralılara şifa dileklerimi iletiyorum. Ülkemizi ziyarete gelen ve hayatlarını kaybeden yabancı ülke vatandaşlarını saygıyla anıyor, ailelerine taziyelerimi sunuyorum. Elbette terörizm kazanamayacak, elbette hainler ve işbirlikçiler hedefledikleri yıkım ve çözülmeye dünya gözüyle şahit olamayacaklardır. Artık teröre karşı kınama ve lanetleme yarışından daha fazlası yapılmalıdır. Türkiye’nin varlığı için ortak akıl, milli birlik şuuru şarttır.”

“Teröristler ve terör örgütleri kukla”
“Gerçekte, teröristlerin ve terör örgütlerinin kukla olduğuna” dikkati çeken Bahçeli, bunların arkalarında duran canavar güçlerin, Türkiye üzerinde ve Ortadoğu’da “vahşi hesap” yaptığını belirtti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şu görüşlerini aktardı:

“Ne yaparlarsa yapsınlar, milletimizi bölemeyecek, ülkemizi paylaşamayacaklardır. Kaderimize ve milli namusa sahip çıkacağız. Herkes müsterih olsun, provokasyonlara dikkat etsin ve merak etmesin ki zalimleri, mazlumların dua ve dirençleri yok edecektir. MHP, Türkiye’nin adeta bir savaş cephesinde olduğunu görmektedir. Ve de sonuna kadar devlet ve milletiyle bir, beraber olacaktır. Yıkılmayacağız, yenilmeyeceğiz, pekişen kardeşliğimizle, güçlenen azmimizle, kuvvetlenen irademizle hainlerin başına gök kubbeyi yıkacağız.”

 12numara

 Benzer Haberler

Janssen şoku!  

Janssen şoku!

Ve…Aykut Kocaman haklı çıktı!  

Ve…Aykut Kocaman haklı çıktı!

Ali Koç’tan Fenerbahçe taraftarlarına çağrı  

Ali Koç’tan Fenerbahçe taraftarlarına çağrı