Anasayfa > Haberler/Manşet > Milli takımda 5 oyuncu daha kadrodan çıkarıldı06 Ekim 2014 Pazartesi, 16:51

Milli takımda 5 oyuncu daha kadrodan çıkarıldı

yuuu

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Çek Cumhuriyeti ve Letonya ile karşılaşacak A Milli Takım’da 5 oyuncu daha kadrodan çıkarıldı.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Çek Cumhuriyeti ve Letonya ile karşılaşacak A Milli Takım’da, sakatlıklarından dolayı Kaan Ayhan’ın ardından Ömer Toprak, Hakan Çalhanoğlu, Volkan Demirel, Burak Yılmaz ve Mustafa Pektemek de aday kadrodan çıkarıldı, Muhammed Demir davet edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da toplanan milli takımda Kaan Ayhan’ın ardından 5 oyuncu daha aday kadrodan çıkarıldı.

Bayer Leverkusen forması giyen Ömer Toprak’ın sağ baldır (gastrocnemius) adalesindeki Tip 3A yırtığı, Hakan Çalhanoğlu’nun sol baldır (Soleus) adalesindeki Tip 3B yırtığından dolayı, Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel’in belinde fıtık (L4-5 ve L5-S1 disc herniasyonu) nedeniyle aday kadrodan çıkarıldıkları belirtildi.
FORVET OYUNCULARI DA SAKAT
Açıklamada, milli takımın forvet oyuncuları Galatasaraylı Burak Yılmaz’ın ayak bileğinde bağ lezyonu ve kemik ödemi, Beşiktaşlı Mustafa Pektemek’in ise sol uyluk ön adalesinde (Quadriceps) Tip 3B yırtık sebebiyle kadrodan çıkarıldıkları kaydedildi.

Milli takımda daha önce, Schalke 04 forması giyen Kaan Ayhan da ayak başparmak tendonunda (Hallucis Longus) tendinit olduğundan dolayı kadrodan çıkarılmıştı.

Aday kadroya dün davet edilen Fenerbahçeli kaleci Fehmi Mert Günok ve Kasımpaşa’nın hücum oyuncusu Adem Büyük’ün yanı sıra Gaziantesporlu forvet Muhammet Demir’in de dahil edildiği belirtildi.

 12numara

 Benzer Haberler

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi  

Yıldırım Biga’da Dernek Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun  

Regâib Kandilimiz Mübarek Olsun

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı  

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı