Anasayfa > Futbol/Röportajlar/Sürmanşet > Neustadter: “Çok doğru ve iyi 2 transfer yaptık..”04 Temmuz 2017 Salı, 16:08

Neustadter: “Çok doğru ve iyi 2 transfer yaptık..”

2222

Yeni sezon çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Roman Petrovich Neustadter, herkesin forma girebilmesi ve iyi bir performans verebilecek duruma gelebilmesi için çok önemli bir dönemden geçtiklerini söyledi.

Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi’nde bulunan Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri’nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Profesyonel Futbol Takımımızda Alman asıllı Rus oyuncu Roman Neustadter, Fenerbahçe TV mikrofonlarına kamp sürecini ve yeni transferleri değerlendirdi.

İlk olarak kamp süreciyle ilgili konuşan Neustadter, “Antrenmanlarımızı çok iyi bir şekilde sürdürüyoruz. Çok iyi bir şekilde çalışıyoruz. Günde 2 antrenman yaparak hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Aslında bana göre tüm sezonu iyi bir şekilde geçirebilme açısından sezonun en önemli kısmındayız şu anda. Herkesin forma girebilmesi, herkesin fit duruma gelmesi ve iyi bir şekilde performans verebilecek bir duruma gelebilmesi için çok önemli bir durumdan geçiyoruz. Çünkü bizi bekleyen çok fazla sayıda maç var önümüzde. Herkesin formda olması önemli çünkü bu takımın herkese ihtiyacı var” dedi.

romanbbsdee

Ardından yeni transferlerimiz Mehmet Ekici ve Mathieu Valbuena’yla ilgili değerlendirmelerde bulunan Roman Neustadter, “Kesinlikle her 2 transferimiz de bu takıma çok büyük katkı sağlayacak transferledir. Oyunumuzu daha iyi hale getirebilmemiz açısından bu takıma mutlaka yardımları olacaktır. Farklı tipte, oyunu değiştirebilecek yapıda oyuncular. O nedenle 2 oyuncu da takıma faydalı olacaktır. Mehmet Ekici’yi Almanya’dan biliyorum. Almanya’da daha önce ona karşı forma giymiştim. O dönemden tanıdığım bir oyuncu. Tecrübeli bir oyuncu. Tecrübeli olmasının yanında sadece 27 yaşında. O nedenle genç yaşında bu tecrübeye ulaşabilmiş başarılı bir oyuncu olarak görüyorum onu. Valbuena ise Fransa Milli Takımı’na kadar yükselmiş bir oyuncu. Daha da tecrübeli diyebiliriz Valbuena’ya. Futbolu çok iyi biliyor, neyi ne zaman yapması gerektiğini çok iyi biliyor. Hep doğru kararlar veriyor saha içerisinde. Ben şu ana kadar onda bunu gördüm. Ne zaman topu ayağında tutması gerektiğini, ne zaman pas vermesi gerektiğini ve ne zaman hızlı oynaması gerektiğini çok iyi biliyor. O yüzden Fenerbahçe bana göre çok doğru ve iyi 2 transfer yaptı” ifadelerini kullandı.

 12numara

 Benzer Haberler

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”  

Ali Koç: “Başkanımızın emeği bende çoktur”

Kadıköy’de kazanan olmadı: 0-0  

Kadıköy’de kazanan olmadı: 0-0

Yine aynı akibet olacak…  

Yine aynı akibet olacak…