Anasayfa > Haberler > PARALEL DEVLET BİRİNİ Mİ İŞARET ETTİ?20 Ocak 2014 Pazartesi, 21:15

PARALEL DEVLET BİRİNİ Mİ İŞARET ETTİ?

999000000000

Yargıtay’ın vermiş olduğu kararla beraber Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe başkanlığı hukuken son bulmuştur. Asıl önemli nokta ise; Türkiye’de son zamanlarda yaşanan olağanüstü durumlar neticesinde, bir paralel devlet anlayışının olması ve bu durumdan dolayı tüm yargılamaların adil olarak yeniden yapılmasının düşünülmesidir.

Şayet; yakın zamana kadar “Kime oy verdiğimizi kimse bilmeyecek, ancak kime oy vermediğimizi herkes bilecek” açıklamaları ile Fenerbahçe taraftarlarını AK Parti aleyhine kışkırtanlar, şimdi farklı taktikler ile beraber Fenerbahçe’yi siyasetin tam ortasına koymaya çalışmaktadırlar. Sayın Başbakanımızın, Yargıtay kararının zamanlaması ile ilgili yaptığı açıklama da, Fenerbahçe’nin hükümet aleyhine kullanılmaya çalışıldığının ve bizim gibi Fenerbahçelilerin ne derece haklı olduğunun göstergesidir.

Yargı’nın, paralel devletin yani cemaatin kontrolünde olduğunu savunarak, yeniden adil yargılanma istenilmesi, Fenerbahçe taraftarlarına cemaatin hedef olarak gösterilmesidir. Şayet, böyle bir durumda cemaat ve cemaat ile bağlantıları olan kesimlerin Fenerbahçe camiasından uzak durmaları ve Aziz Yıldırım’ın teslim edilmemesi öngörülmektedir.

O zaman, bu anlayış objektif olarak baktığımızda, medya organlarında da görüldüğü üzere, cemaat ile bağlantısı olan kesimleri kapsamaktadır. Yani, Sayın Ali Koç Fenerbahçe camiasından uzak mı tutulmalıdır? Tapelerde, Koç grubunun da adının cemaat ile birlikte anılması üzerine, bu anlayıştaki herkes tarafsız ve herkese aynı mesafede olmalıdır. Ali Koç Fenerbahçe başkan adayı olursa, Fenerbahçe’nin başına “cemaatçi bir başkan” adayımı geçecektir? Tersi bir durumda, Fenerbahçe taraftarları acaba kullanılmakta mıdır sorusu akıllarda yer alacaktır.

Aldığımız duyumlar neticesinde, bazı güçler devreye girerek Fenerbahçe taraftarlarını sokaklara dökmek ve kaos çıkarmak düşüncesindedirler. Fenerbahçe camiası ile ilgisi olamayan kişilerde, “Fenerbahçe taraftarları sokaklara inebilir” açıklamaları ile ortamı germeye çalışmaktadırlar. Fenerbahçe’nin büyük taraftarlarının bu tür anlamsız ve duyarsız provoke hareketlerin içerisinde yer almamalarını önemle rica ediyoruz.

Mevcut Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun açıklamalarına daha çok dikkat etmelerini, ortamı gerecek, taraftarları kışkırtacak mesajlardan kaçınmalarını özellikle kendilerinden rica ediyoruz. Zaten gergin olan Fenerbahçe taraftarları, bu tür açıklamalardan etkilenirse kimse bunun hesabını veremez!

Bizler; sonuna kadar sadece Fenerbahçe’nin çıkarları doğrultusunda, her zaman elimizden gelen tüm mücadeleyi vereceğiz. Ancak, bu mücadele taraftarlarımızı anlamsız şekilde sokaklara dökmekle değil, aklıselim ve yasalar çerçevesinde gerçekleşecektir.

Ellerinde viski bardakları ve purolarla villalarında oturarak, Fenerbahçe taraftarlarını sokaklara dökmek isteyenler ve bu tür provokasyonlardan rant bekleyen iç ve dış güçler bilmelidirler ki; Fenerbahçe taraftarları onlara istedikleri bu filmi izlettirmeyeceklerdir!

“2010-2011 SEZONU ŞAMPİYONU FENERBAHÇE’DİR!…” 

12 NUMARA

www.12numara.com.tr

 

 12numara

 Benzer Haberler

Öğretmenler Günü kutlu olsun!  

Öğretmenler Günü kutlu olsun!

Yeni bir yıldız doğuyor!  

Yeni bir yıldız doğuyor!

Ceren Palacı’yı Misafir Etti  

Ceren Palacı’yı Misafir Etti