Anasayfa > Yazarlar > Reis Sedat Peker’den dostluk çağrısı..06 Haziran 2017 Salı, 04:12

Reis Sedat Peker’den dostluk çağrısı..

NBBHT
Süper Lig’in son haftasında oynanan Trabzonspor ve Bursaspor arasında ki önemli mücadele için herkes her şey söyledi. Trabzonspor takımının “Şike” yaptığını özellikle Rizespor başkanı ve yöneticileri daha çok gündeme getirdi. Neymiş efendim, “Trabzonspor’un yaptığı 100 yıl geçse de unutulmaz, adam gibi çıkıp oynamadılar” falan filan.. Ey Rizespor yönetimi sen suçu başkalarına atacağına kendinde neden aramıyorsun, takımında neden aramıyorsun. Adama sormazlar mı? “Son haftaya işi neden bıraktınız” diye. Sizler bu şekilde açıklamalar yaparsanız taraftarlar neler yapmaz ki!.

Ben bir futbol adamı olarak maçı izledim ve Trabzonspor mükemmel oynadı ancak kazanamadı. Ayrıca karşısında ki takım Bursaspor için hayati bir karşılaşma olduğu için varını yoğunu ortaya koydular. Maça böyle bakmak lazım.

Benin ana tarafım Rizeli, takımın küme düşmesine bende çok üzüldüm. Ancak bu dünyanın sonu değil ki. Seneye kadrosunu bozmadan devam ederse zaten yeniden layık olduğu Süper Lig’e dönecektir. Ancak iki güzel şehrimiz #Rize ve #Trabzon halkını birbirlerine düşman eder gibi olayların üzerine gitmek çok tehlikeli ve haksız bir durum olur.

Bu maçla ilgili çok güzel bir yazıyı kaleme alan değerli kardeşim Reis Sedat Peker’in yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum.

İŞTE SEDAT PEKER’in Maç yazısı:

rsp

RİZESPOR’UN KÜME DÜŞMESİNİ DİLİNE DOLAYANLAR?

Kıymetli Dostlarım,

Memleketim olan Rize’nin küme düşmüş olması şahsımı çok üzmüştür. Ancak bir anlık sinir ile açıklama yapan Rizespor başkanı ve teknik direktörünün sözleri ise ne yazık ki daha fazla üzülmeme sebep olmuştur. Bizden önceki nesiller böyle sudan sebeplerle bu iki ilin (RİZE – TRABZON) insanları arasında maalesef ki soğukluk oluşturmayı geçmişte başarmışlardı. Şahsım ve benimle aynı yaş grubunun insanı olan sporcular, tribün liderleri ve bu iki şehrin gençleriyle yaptığımız fedakâr çalışmalar sayesinde eski soğuklukları ortadan kaldırabilmeyi başarmıştık.

Trabzonspor’un Bursaspor’a kasıtlı yenildiğini bu sebeple de Rizespor’un küme düştüğünü ima ederek bu şehir, bu olayı yüz yıl unutmaz sözünü edenler şunu iyi bilmelidirler ki makam sahibi insanlar söyledikleri sözün nelere sebep olacağını en azından öngörebilmelidirler.

030620171858376476546

Eğer öngöremezlerse o zaman adama sorarlar bir sene boyunca ligin üst sıralarına çıkmak yerine ligde kalma şansını neden son maça bıraktınız. Benim görebildiğim Trabzonspor oynamıştır, yenilmiştir. Rizespor küme düşmüştür. Bunun haricinde söylenen her söz bu ülkenin çimentosu olan bu iki ilimizin insanları arasında soğukluk yaratmaktan başka hiç bir şeye yaramayacaktır.

Sorumluluk sahibi olan insanlar eğer ki kötülerin değirmenine su taşımak istemiyorlarsa bundan sonraki yapacakları açıklamalarda daha ölçülü ve nezaketli olmalıdırlar. Ancak bu sayede kötülerin değirmenine su taşıyıp fitne ateşini yakmamış olurlar.

REİS SEDAT PEKER

Reis Sedat Peker bu olaya son noktayı koymuş ve bu iki değerli kentimizin insanlarını birbirlerini sevmeye davet etmiştir. Kendisini bu güzel yazısından dolayı candan tebrik ediyorum..

 Benzer Haberler

Kocaman taraftara ihanet ediyor!  

Kocaman taraftara ihanet ediyor!

Doğruyu yapan kazandı  

Doğruyu yapan kazandı

Güneş skora göre oynadı  

Güneş skora göre oynadı