Anasayfa > Futbol > Sarı-laciverti korumak için sahaya çıkıyorum15 Ocak 2014 Çarşamba, 19:51

Sarı-laciverti korumak için sahaya çıkıyorum

Untitled-17
Fenerbahçeli Bruno Alves, Antalya kampında basın toplantısı düzenledi. Sahada sert futbol oynadığı yönündeki eleştirileri yanıtlayan Portekizli, “Ben takımımın renklerini korumak için sahaya çıkıyorum” dedi.
Fenerbahçe’nin Portekizli savunma oyuncusu Bruno Alves, devam eden Antalya kampında basın mensuplarının karşısına çıktı.
İkinci yarı hazırlıklarından, Cristiano Ronaldo’nun kazandığı ödüle kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Portekizli savunma oyuncusu, sert futbol oynadığı yönündeki eleştirilere ise “Ben takımımın renklerini korumak için sahaya çıkıyorum” şeklinde yanıt verdi.
Portekizli oyuncu, ligin ikinci yarısının daha zorlu geçeceğini vurgulayarak, “İkinci yarı daha zor olacaktır. Türkiye Ligi, rekabetçi bir lig. Deplasmanda oynadığınız her maç zorlu geçiyor. Derbilerimiz hep rakip sahada oynanacak. Bu bizim için bir dezavantaj mı bilmiyorum. Her maçta karakterimizi ortaya koyuyoruz. Geriye düştüğümüz maçları kendi lehimize çevirmeyi başarıyoruz. Tek bir amacımız var, şampiyon olmak. Bunun için bütün maçları tek tek değerlendiriyoruz. En iyi şekilde konsantre olup sahaya çıkıyoruz. Şampiyonluk için sahada her şeyimizi ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.
“ŞAMPİYONLUK İÇİN TÜRKİYE’DEYİM”
Şampiyonluğun tamamen kendi ellerinde olduğunu savunan Bruno Alves, “Şampiyonluk tamamen bizim elimizde. Her antrenmana çıktığımızda her gün daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ligin ilk yarısındaki mantalitemizi devam ettirmemiz gerekiyor. Antrenmanlar çok sert geçiyor. Bunun sonucunda şampiyon olacağımıza inanıyorum. Kariyerimde oynadığım bütün takımlarda şampiyonluk yaşadım. Bunun için Türkiye’deyim” şeklinde konuştu.
“GALATASARAY’IN BİRAZ DAHA ÇALIŞMASI GEREKİYOR”
Alves, ligin ilk yarısında 8 puan fark yaptıkları Galatasaray’ın kendilerini yakalayabilmeleri için daha fazla çalışmaları gerektiğini söyledi.
Sarı-kırmızılı oyuncuların “8 puanlık farkı kapatabiliriz” açıklamalarına değinen Alves, “Galatasaray 8 puan gerimizde. Bize yetişebilmek için biraz daha fazla çalışmaları gerektiğinin farkındalar. Bu şekilde konuşmaları doğal karşılıyorum. Bize yetişebilmeleri için biraz daha üstlerine koymaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Deneyimli futbolcu, olaylı Kasımpaşa-Beşiktaş maçında vatandaşı Hugo Almeida’nın tepkisinin sorulması üzerine, “Aynı olay bizim maçta olursa, bütün takım arkadaşlarımız, birbirimizi koruma içgüdüsüyle davranabilir. Orada bir kişiye yapılan şey aslında tüm takıma karşı yapılmış sayılıyor. Almeida’nın yapmış olduğu hareket, aslında kalpten gelen bir şeydi. Aynısı bizim maçta da olsa bir arkadaşımızı korumak için bütün takım oraya giderdik” şeklinde yanıt verdi.
“MEİRELES’E SAYGI DUYULMASINI RİCA EDİYORUM”
Bruno Alves, gördüğü kırmızı kartlar, rakip futbolcular ve hakemlere karşı yaptığı hareketler nedeniyle eleştirilen vatandaşı Raul Meireles’e sahip çıktı.
Portekizli oyuncuya saygı duyulması gerektiğini anlatan Alves, “Meireles, Avrupa’nın ve dünyanın en iyi oyuncularından birisi. Onu Türkiye’ye getirmek kolay bir iş değildir. Kendisinin en iyisini ortaya koymaya çalıştığını biliyorum. Bazen futbolda kötü anlar oluyor. Her zaman istediğinizin en iyisini veremiyorsunuz. Bu anlarda oyuncu aleyhine konuşmak değil, onun hislerini anlamak çok önemlidir. Meireles’e biraz daha saygı duyulmasını rica ediyorum” diye konuştu.
“TAKIMIMIN RENKLERİNİ KORUMAK İÇİN ÇIKIYORUM”
Fenerbahçe’de çok kaliteli savunma oyuncularının olduğunun altını çizen Alves, “Fenerbahçe’nin Yobo, Bekir  ve Kadlec gibi çok kaliteli defans oyuncuları var. Egemen’le daha fazla oynadık. Egemen, lider karakterli bir oyuncu. Kendisi beni etkiliyor. Defans anlamında ‘iyiyiz’ diyebilirim ama daha fazla çalışıp kendimizi ilerletmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.
Bruno Alves, sert oynamayı sevdiğini anlatarak, “Biraz sert oynamayı seviyorum. Sahaya çıktığımda defansı en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Takımımın renklerini korumak için sahaya çıkıyorum. Bunun için belki sert oynuyorum ama bu sertlik fair-play çerçevesinde” ifadelerini kullandı.
“RONALDO, BU SEVİYEYE GELMEYİ HAK EDİYOR”
FIFA yılın futbolcusu seçilen milli takımdan arkadaşı Ronaldo hakkında görüşlerini aktaran Alves, “Ronaldo, özel bir insan ve futbolcu. Kendisini her yerde kanıtlamış birisi. Ailece destek veriyoruz. Buraya gelebilmek için çok çalışıyor. Ronaldo, bu seviyeye gelmeyi hak ediyor. Bu ödülü daha önce alması gerektiğini düşünüyorum. Ronaldo, bizim için bir örnek teşkil ediyor. Ronaldo ile dün konuştum. Kendisini tebrik ettim. Yaptığı konuşmada çok duygulandık. Ailece sıkı takipçisiyiz” dedi.
“BREZİLYA’DA OYNAMAK ÇOK ÖZEL BİR DUYGU OLACAK”
Türk Milli Futbol Takımı’nın Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası’na katılamamasını “sürpriz” olarak değerlendiren Alves, “Türk Milli Takımı’nın tüm maçlarını izleyemedim. Türkiye Ligi’nde çok yetenekli futbolcular var. Türkiye’nin Dünya Kupası’na katılamaması bir sürpriz. Federasyon olur veya bununla ilgili kişilerin bir değerlendirme yapması lazım. Türkiye’de futbol çok seviliyor. Onun için büyük turnuvaların hepsinde olması gerekiyor. Çünkü çok kaliteli bir lig var. Bunun için baştan yapılanmaya gidilebilir” diye konuştu.
Brezilya asıllı Portekizli, Dünya Kupası hakkında, “Ailemin yarısı Brezilyalı, yarısı Portekizli ama Portekiz’de doğdum. Orada büyüdüm ve futbola başladım. Portekiz Milli Takımı için oynayacağım ama bu Brezilyalı tarafımı unuttum anlamına gelmiyor. Orada oynamak benim için çok özel bir duygu olacaktır” şeklinde sözlerini tamamladı.

 12numara

 Benzer Haberler

Kadıköy’de kazanan olmadı: 0-0  

Kadıköy’de kazanan olmadı: 0-0

Yine aynı akibet olacak…  

Yine aynı akibet olacak…

A Milli Takım aday kadrosu belli oldu  

A Milli Takım aday kadrosu belli oldu