Anasayfa > Yazarlar > Sefa Kalya’ya yapılan çirkin komplo…30 Eylül 2013 Pazartesi, 21:54

12 Numara Hakkında


Sefa Kalya’ya yapılan çirkin komplo…

nuro59ed-1R
Türk futbolunda yaşanan son derece gergin ve üzücü gelişmeler ne yazık ki tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle tribün liderlerine yapılan operasyon çok dikkat çekici. Elbette bu tür işlerin içinde olanlar cezalandırılmalı ve futboldan uzaklaştırılmalı. Benim asıl üzüldüğüm ve hayretler içinde izlediğim bir eşitsizlik var ortada.
Bunların en başında GFB Lideri Sefa Kalya’ya karşı belli kesimlerin kurduğu acımasız komplodur. Kesinlikle adı geçen suçlarla uzaktan yakından ilgisi olmayan bu kardeşimize yapılan bu senaryo er geç ortaya çıkacaktır ve çıkarılacaktır. Son 5 yıldır Sefa Kalya Fenerbahçe taraftarları ve diğer tribünleri birleştirme ve kardeşliklerini pekiştirme adına önemli işler yapmıştır. Sefa Kalya bu olumlu çalışmalarını yaparken diğerleri ise bazılarının talimatı ile GFB’yi kötüleme va karalama kampanyaları düzenlemişlerdir. Çünkü Sefa Kalya çok sevilen bir lider olmuş ve onların karşısında dim dik ayakta duran bir görüntü çizmeye başlamıştır.
-Şimdi ben şunu çok merak ediyorum, Sefa Kalya olayında kim bu uydurma komployu hazırlamış ve polisimize ihbar etmiştir.?
—Asıl suçlular ortalıkta elini kolunu sallayarak gezerken neden onlara karşı bir operasyon düzenlenmemiştir?
—Fenerbahçe gibi 106 yıllık bir çınarı karalayan, lekeleyen, şikeci kulüp yapan, mafya kulübü yapan zavallılar neden hala yargı önünde hesap vermemektedir?
—12numara adı altında yasal olmayan yayınlar yapan adeta yasa dışı işlere kucak açan haberler yapan 12numara.org neden hala kapatılmamaktadır.
—12numara’nın sözde kurucusu olan şahıs, başta AKP’ye, Sayın Başbakanımıza, devletin diğer makamlarına ve Sayın Suat Kılıç’a yönelik ağır sözler yayımladığı halde devlet neden bir şeyler yapmamaktadır.
—Sahte 12numara olarak futbolseverleri ‘Gezi Park’ olaylarının içine çekerek, orada farklı bayraklar açarak bu olaylara çanak tutan bu kişiler neden hala dışarıdadır ve yayınlarına, küfürlerine devam etmektedir.
Ben bu soruları bir TÜRK vatandaşı ve gazetecisi olarak devletimizin ilgili makamlarına soruyorum..
Gelelim Sefa Kalya komplosuna;
Sefa Kalya neden bu komploya kurban seçilmiştir:
1) Fenerbahçe tribünlerinde sürekli slogan haline gelen ‘Gezi Park’ bağırmalarına kendi grubuyla karşı çıktığı için.
2) Başka kişilerin talimatlarıyla sürekli başbakan ve hükümete yönelik sloganları ıslıkladıkları için,
3) Fenerbahçe’de 16 yıldır devam eden diktatörlük rejimini tanımadığı için,
4) Ona talimatlar vermeye alışkın olanların artık ne mal olduğunu anladığı için,
5) Her seferinde AKP hükümetine karşı olanların karşısında olduğu için, bu komplo kendisine yapılmıştır.
Biz her zaman ‘Ay-Yıldız’ın olduğu her yerde adalet olur’ felsefesini benimsemiş insanlarız. Bu güzel ülkemizde Ay-Yıldız olduğuna göre adalet er geç tecelli edecektir. Adalet her zaman doğrunun yanındadır. Ben şahsen Sefa Kalya’nın serbest kalacağına inanıyorum. Çünkü ‘ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR’..Çünkü ADALET her zaman doğrunun yanındadır..
NOT: Ben bu yazımı Fenerbahçelilik duygularımla değil, haksızlığa karşı bir tavır içerisinde yazıyorum. İnanmadığım hiç bir şey için böyle yazı yazmam. Sadece bu haksızlığı ‘BÜYÜK FENERBAHÇE’ taraftarlarımıza bilgi vermek amacı ile yazıyorum. Ve kardeşi kardeşe düşman eden kişileri iyi tanımaları için yazıyorum..30-09-13-NB

 Benzer Haberler

Kocaman taraftara ihanet ediyor!  

Kocaman taraftara ihanet ediyor!

Doğruyu yapan kazandı  

Doğruyu yapan kazandı

Güneş skora göre oynadı  

Güneş skora göre oynadı